Темники від Порошенка: хто проти спецконфіскаціїї – той за корупцію

  20 Вересня, 2016 12:26
  До ЗМІ потрапили темники, розіслані АП депутатам БПП та лояльним до президента політологам.

  Адміністрація президента підготувала актуальні темники для депутатів БПП, а також лояльних до президента лідерів громадських думок (ЛГД), експертів і політологів, які беруть участь в телепрограмах.

  Про це повідомляє "Страна", публікуючи при цьому відповідні документи, згідно з якими, важливими до коментування сьогодні є прес-конференція НАБУ стосовно "квартири Лещенка", справа Кернеса, законопроект про спецконфіскацію, повернення грошей представників влади Януковича та роль екс-прокурора Віталія Каська в цій справі.

  Так, згідно з опублікуванням темниками, АП хоче подати громадськості справу про квартиру Лещенка таким чином, що НАБУ ніби як "надала індульгенцію тисячам корупціонерам-посадовцям, вказавши їм шляхи пояснення походження коштів: позика друга, кредит від мами/батька, у якій (-го) є/був депозит, гроші дружини/чоловіка, навіть якщо ви не в шлюбі".

  При цьому підкреслюється, що НАБУ не звертає уваги на дату, коли саме позику надав друг – до того, як посадовець вступив на посаду, або після цього – "Головне, щоб у самого "друга"- позичальника були для цього відповідні легалізовані кошти".

  Таким чином, технологи АП вказують депутатам і ЛГД, що головним висновком, які вони повинні робити є те, що: "Починається нова ера – "чиновників-боржників", які легально потрапляють в залежність від тих, хто їм позичив мільйони".

  Крім того, наголошується на важливості наполягання на оптимальності позичання коштів у легальних мільйонерів – Коломойського, Пінчука та Ахметова.

  У той же час, в АП проводять паралель між Лещенком та представниками влади епохи Януковича – "З огляду на відносно молодий вік Олександра Клименка (екс-міністр доходів і зборів – ред.) і Сергія Арбузова (екс-глава Нацбанку – ред.), вони також можуть легалізувати їх через власних батьків. Головне – покласти їх на депозит. Можна навіть в свій банк – Unison".

  Разом з тим, говорячи про розроблений "Народним фронтом" закон про спецконфіскацію, технологи АП наголошують на важливості просування двох аспектів:

  • конфіскація відбуватиметься нібито виключно за рішенням суду;
  • кожен, хто виступатиме проти закону, "автоматично стає захисником тих, хто приховує реальні статки, здобуті злочинним шляхом".

  Крім того, в документах окремо наголошується на неповерненні вкрадених "Сім'єю" грошей – автори темників цитують юриста Олену Тищенко, яка називає причиною провалу операції "відсутність комунікації між правоохоронцями України та Латвії", та визначає головним винуватцем у її провалі екс-заступника генпрокурора Віталія Каська.

  "Він навмисне заблокував передачу інформації Латвії через конфлікт інтересів. Адже серед інших заблокованих коштів в Ризі заморозили також кошти Сергія Курченка. А Курченко, своєю чергою, був клієнтом юридичної фірми "Арцингер", одним з партнерів якогї був сам Касько", – підкреслюють в документі.

  Висновком з цієї теми є визначення, що "звинувачення Тищенко створюють необхідність перевірити дії Каська, проте репутація НАБУ опинилася під сумнівом через необ’єктивність рішення про законність коштів Лещенка".

  Не менше уваги в "темниках" приділяється і темі обшуків у мера Харкова Геннадія Кернеса та його політичного соратника Михайла Добкіна – технологи АП наполягають на тому, що "це не політична справа – це кримінальне провадження за підозрою в розкраданні земель Харкова: Михайло Добкін і Геннадій Кернес проходять у справі як підозрювані мери Харкова, а сам факт актівізції цьогорозслідування  є спростуванням будь-яких політичних домовленостей з "Опозиційним блоком".

  Теги : Адміністрація Президента Янукович сергій лещенко Народний Фронт Арбузов Віталій Касько «сім'я» Януковича спецконфіскація темник
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів