Тарута розповів про роль Аксьонова в захопленні Донецької ОДА

  16 Квiтня, 2015 12:37
  Зброя з захопленого Криму йшла під контролем Москви. Українські правоохоронці та суди діяли неефективно, заявив екс-губернатор Донецької області, визнавши, що сам не був авторитетом для Донбасу.

  Захопленням будівлі Донецької облдержадміністрації і розгойдуванням ситуації на Донбасі на першому етапі керував голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов.

  Про це в інтерв'ю російській "Новій газеті" заявив колишній губернатор Донецької області Сергій Тарута.

  "На початок квітня сюди вже йшла зброя, - розповів він, - Одні і ті ж особи переміщалися по сигналу по всій області, з'являючись то там, то тут, збирали мітинги і організовували розкачку".

  За його словами, зброя постачалася через Керч поромом в Урзуф на березі Азовського моря. Ці дії координувалися з Москви, а після приходу Ігоря Гіркіна з його бойовиками ситуація почала повністю контролюватися Кремлем.

  Він також визнав, що українські правоохоронці та суди діяли неефективно і не змогли протистояти бойовикам.

  "Вже в березні міліція з прокуратурою підготували документи до суду для притягнення до відповідальності 130 осіб. Але суд за всім цим звинуваченням відмовив. Система працювала дуже неповоротко за тих надзвичайних обставин, потрібні вагомі докази, дотримання всіх формальних процедур, як це повинно бути в мирний час. Але тоді вже був не зовсім мирний час", – сказав він.

  Тарута нагадав, що суд відпустив організаторів сепаратистського руху в Маріуполі – братів Кузьменків.

  Також він визнав, що сам, будучи губернатором, не був авторитетом для бунтівників і не міг переконати їх заспокоїтися, на відміну від олігарха Ріната Ахметова.

  "Я для цього натовпу був сторонній. Я ж не був для них авторитетом. Рінат – був, для Донбасу він – авторитет. Футбольний клуб, молодь, вона вся, звичайно, до Ріната ставилася з великою повагою. Він був для них лідер Донбасу", – заявив екс-губернатор.

  Пізніше, за його словами, натовп перестав слухатися і Ахметова, однак частину авторитету той все ж зберіг, в тому числі – завдяки гуманітарній допомозі регіону. Зокрема, це допомогло зберегти недоторканими його підприємства і компанії в Донецьку.

  Теги : Рінат Ахметов сергій аксьонов сергій тарута
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів