Суркіс та Ложкін сприяють зняттю санкцій з Іванющенка - Лещенко

  4 Листопада, 2015 10:51
  Поки це не вдається, але впливові друзі "Юри Єнакієвського" не полишають спроб.
  Юрій Іванющенко
  Фото з відкритих джерел
  Юрій Іванющенко

  Бізнесмен Юрій Іванющенко, відомий також як "Юра Єнакієвський", намагається вийти з-під "опіки" Інтерполу за допомогою зв'язків в Адміністрації президента України.

  Про це у своєму блозі написав журналіст та народний депутат Сергій Лещенко.

  Іванющенко перебуває під санкціями Євросоюзу та в міжнародному розшуку Інтерполу. Він живе в Росії, а його родина - у Монако.

  Минулого року Іванющенко намагався позбутися санкцій ЄС, нагадує Лещенко. Тоді перший заступник генерального прокурора Микола Герасимюк надав "Юрі Єнакієвському" листа, що той чистий перед законом в Україні, аби Іванющенко міг ним скористатися для виключення з чорного списку. Але така афера, яка спрацювала з міністром екології часів Януковича Миколою Злочевським, тут не спрацювала, адже прізвище Іванющенка перебуває у санкційному списку Євросоюзу.

  Зараз "Юра Єнакієвський", бажаючи зникнути з бази даних Інтерполу, шукає "кінці" на різних рівнях в Україні. Так, нещодавно, вже після того, як суддя виніс ухвалу про його подальший розшук, на рівні ГПУ намагались цьому завадити, відкликавши саме подання до суду. Завдяки суспільному розголосу цього сценарію вдалося уникнути, пише Лещенко.

  Зараз адвокати Іванющенка подали апеляцію на саму санкцію про затримання. І це при тому, що, згідно Кримінально-процесуальному кодексу, така санкція оскарженню не підлягає. Але Апеляційний суд Києва прийняв оскарження до розгляду, який має відбутись 4 листопада.

  Надалі Лещенко пише, що сприяти Іванющенку взялися Григорій Суркіс та глава президентської адміністрації Борис Ложкін, які в минулому були партнерами у медіа-бізнесі.

  Окрім того, в часи Януковича Суркіс намагався втягнути Іванющенка в співвласники футбольного клубу "Динамо", а син Іванющенка Арсен грав за резервний склад "Динамо".

  Щодо контактів Ложкіна та Іванющенка, то Лещенко стверджує, що тут задіяні інтереси Ложкіна у сфері контролю над "Укрспиртом".

  "У нинішній владі Ложкін є куратором "Укрспирту" через свого радника Михайла Бейліна. Так от, Ложкіну тут приписують контакти з Іваном Аврамовим, який був куратором цієї "теми" в часи Януковича (партнер Іванющенка, відомий також як "Іван Іванович"). Аврамов нещодавно приїжджав до України на допит по справі "7 кілометра" та перетинався з Ложкіним", - написав Лещенко.

  Він стверджує також, що адміністрація президента "наполегливо просила Шокіна допомогти в питанні непродовження санкції на арешт Іванющенка", але ініціатива не реалізується на рівні слідчих, які продовжують робити свою справу.

  Теги : сергій лещенко Борис Ложкін Інтерпол Юрій Іванющенко Григорій Суркіс
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів