Суддя Печерського суду прийняла незаконне рішення на замовлення Порошенка

  15 Листопада, 2017 15:46
  Суддя Тетяна Остапчук, порушивши норми КПК, винесла незаконне рішення щодо американського громадянина, власника фабрики-конкурента "Рошену".

  У Печерському районному суді міста Києва розглянуто клопотання слідчого Головного слідчого управління Нацполіції Дмитра Любезнікова про взяття під варту американського інвестора, власника Житомирської кондитерської фабрики Ігоря Бойка.

  Весь процес проходив з грубими порушеннями процесуальних прав громадянина США. І суддя, і прокурор відмовили Ігорю Бойку в можливості ознайомитись з матеріалами клопотання англійською мовою.

  Сам Бойко та його адвокати наголошують, що цей процес є повністю політичним і направленим на знищення головного конкурента кондитерської корпорації "Рошен" Петра Порошенка. Кримінальне переслідування має на меті змусити американського бізнесмена відмовитись від позову до Міжнародного арбітражу. Слідчі намагались заарештувати Бойка наступного дня після того, як бізнесмен подав позов проти України до Міжнародного арбітражного суду.

  Американський бізнесмен, спостерігаючи численні порушення своїх процесуальних прав суддею Тетяною Остапчук, заявив, що не збирається приймати участь у цинічній імітації судового процесу. Також Бойко назвав суддю Остапчук "Кіреєвим №2" та звинуватив її в тому, що вона служить президенту Порошенку і виконує його злочинний наказ.


  Суддя Тетяна Остапчук
  суддя Тетяна Остапчук

  У клопотанні про підозру Ігорю Бойку слідчі поліції та прокурор ГПУ зробили величезну кількість процесуальних порушень. Слідство навмисно інкримінує бізнесмену статтю Кримінального кодексу, яка застосовується лише до посадових осіб органів влади або державних підприємств. Це неприпустимо, адже в матеріалах справи не йдеться про державні кошти.

  Адвокати Бойка пояснюють цю хитрість слідства бажанням прокурора і слідчого ввести в оману суд та підмінити статтю, якою не передбачено позбавлення волі, статтею, що передбачає таке покарання. Але ця норма не може застосовуватись до службових осіб приватного права.

  Крім того, слідство сфальсифікувало експертизу з оцінки завданої шкоди. 407 млн гривень начебто завданої Бойком шкоди абсолютно не відповідають дійсності. У тому ж ГСУ Нацполіції розслідується справа колишнього директора Житомирської кондитерської фабрики Євгена Гамова. У цій справі той же слідчий Дмитро Любєзніков і прокурор Володимир Казміренко встановили розмір шкоди 2,5 млн гривень. Саме з цієї справи, за твердженням слідства, і виділено нову справу з обвинуваченням Бойка. Проте слід зазначити, що у справі Гамова суд визнав американського бізнесмена потерпілим.

  За наказом "зверху" слідчий та прокурор за кілька днів зробили з потерпілого обвинуваченого, у 150 разів збільшили суму збитку та забажали негайного арешту американського інвестора.

  Як сталося таке неймовірне перетворення, також наразі невідомо. Адже слідство не надало до суду документи, які б довели, що кримінальне провадження проти Бойка відкрито законно, а надані докази є допустимими. Поки що все вказує на пряму фальсифікацію кримінальної справи проти Ігоря Бойка.

  Згідно з нормами КПК України суд мав відмовити слідству в задоволенні клопотання про арешт повністю. Проте всі клопотання адвокатів і явне порушення слідством процесуальних норм не дуже цікавили суддю Тетяну Остапчук. Маючи прямий конфлікт інтересів у цій справі, суддя не лише не взяла самовідвід, але й всього за 20 хвилин ухвалила рішення, навіть не досліджуючи надані їй матеріали. Складалося стійке враження, що рішення судді Остапчук вже давно було готовим і чекало лише на проголошення його в залі суду.  Суддя ухвалила рішення про заставу в розмірі 4,8 млн гривень, зобов’язання здати паспорти та носіння електронного браслету. Це рішення виглядає більш ніж заангажованим та дивним. Адже слідство не надало жодних переконливих доказів реального майнового стану Ігоря Бойка.

  Також незрозуміло, які паспорти і куди повинен здати Бойко. Ця норма діє для громадян України, які мають українські паспорти. Чи має право Бойко здавати паспорти США та РФ, наразі не відомо, і цей момент вимагає роз’яснення суду.

  Американський інвестор заявив, що тиск з боку української влади його не зупинить. Він не буде відзивати позов до Міжнародного арбітражного суду, адже абсолютно впевнений у своїй правоті. Українська влада повинна повністю компенсувати збитки, завдані незаконним захопленням його власності поліцією та протиправними діями Мін`юсту. 

  Нагадаємо, раніше судом було визнано, що Генпрокуратура фальсифікує справу проти американського інвестора Ігоря Бойка на замовлення нардепа Сергія Пашинського, який отримав наказ зверху.

  Теги : США ГПУ Порошенко Рошен суд прокурор «ЖЛ» ігор бойко Дмитро Любезніков Володимир Казміренко
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів