Суд отримав доказ причетності Мартиненка до офшору, що отримував відкати за тендери в Україні

  11 Сiчня, 2019 08:50
  Прокурори продемонстрували свідчення того, що екс-нардеп є бенефіціарним власником вказаної панамської фірми.

  У Шевченківському райсуді Києва показали документи, які свідчать про те, що колишній народний депутат від "Народного фронту" Микола Мартиненко є власником офшорної компанії, яка отримувала відкати з тендерів держпідприємства "Енергоатом" на загальну суму 6,5 млн євро.

  Про це повідомляє Радіо свобода.

  Так, у документах, які прокурор Спеціальної антикорупційної прокуратури Олексій Скибенко продемонстрував колегії суддів, прямо зазначено, що Мартиненко є бенефіціарним власником панамської компанії Bradcrest Investments.

  Зокрема, сторона обвинувачення надала як доказ форму ідентифікації бенефіціара зі швейцарського банку Fortis Banque (Suisse) SA, в якому Bradcrest Investments мала свій рахунок. У ній вказано прізвище Мартиненка як кінцевого власника компанії.

  У кінці документа стоїть підпис екс-нардепа, а також підпис Павла Скаленка, якого також підозрюють у причетності до заволодіння коштами НАЕК "Енергоатом". У ЗМІ Скаленка також називають "правою рукою" Мартиненка.

  У цих швейцарських документах також фігурує копія паспорта Мартиненка.

  Всі ці документи, за словами прокурора, були вилучені з банків швейцарською стороною й отримані у відповідь на запит про міжнародно-правову допомогу.

  Нагадаємо, екс-нардеп від "Народного фронту" Микола Мартиненко підозрюється у причетності до розтрати понад 17 млн доларів ДП "СхідГЗК" і близько 6,4 млн євро НАЕК "Енергоатом". Тобто у перерахунку на нацвалюту загалом у заволодінні 695 млн гривень.

  Мартиненко намагався домогтися визнання неналежним доказом матеріалів на флеш-накопичувачі, які були отримані від швейцарських правоохоронців. Однак суд відмовив у відповідному клопотанні захисту екс-нардепа.

  Теги : микола мартиненко Енергоатом Народний Фронт
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів