Стало відомо, скільки російських військових захоплювали Крим

  22 Лютого, 2016 17:05
  Метою Росії було спровокувати Україну на силове звільнення півострова.
  Фото з відкритих джерел
  "Зелені чоловічки" РФ у Криму

  73 тисячі російських військових окупували Крим у лютому-березні 2014 року. 

  Про це на засіданні комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони повідомив представник Головного розвідувального управління Вадим Скібіцький.

  В Південному військовому окрузі загальна кількість військ, які були розгорнуті, склала 73 тисячі осіб. З них 12 тисяч суто військовослужбовців, решта - це співробітники МВС, ФСБ, МНС та інших силових структур.

  Перший етап окупації Криму - це застосування сил спецпризначення 20-28 лютого 2014 року, прихована перекиданням підрозділів збройних сил Росії з території РФ на територію Криму морським шляхом.

  Другий етап тривав з 2 по 10 березня 2014 року. Кримське угруповання російських військ було приведено у вищий ступінь бойової готовності.

  Третій етап тривав з 10 по 18 березня. У цей період на аеродромі Гвардійське був розгорнутий об'єднаний командний пункт і в районі Джанкоя - передовий командний пункт.

  Додатково у Криму було зосереджено понад 7 тисяч військовослужбовців, передусім десантників і сил спецпризначення.

  Були посилені можливості Чорноморського флоту з проведення морських десантних операцій. Десантні кораблі дозволяли провести морську десантну операцію по всьому чорноморському узбережжю України.

  Одночасно в південних і східних регіонах України спецслужби Росії почали підготовку до дестабілізації ситуації, використовуючи диверсійно-розвідувальну мережу, агентів російського впливу в керівних органах України і т.зв. "п'яту колону".

  План керівництва Росії полягав у тому, щоб спровокувати Україну на застосування Збройних Сил в Криму проти цивільного населення і підрозділів російських військ, що дозволило б Росії у відповідь розпочати повномасштабну агресію.

  Теги : Крим російська армія російські війська окупація
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів