Стали відомі подробиці взяття в полон російських спецназівців

  19 Травня, 2015 09:15
  Від зухвалої атаки російської розвідгрупи врятував українських бійців молодший сержант Вадим Пугачов, який помітив диверсантів та ціною власного життя попередив товаришів.
  Спецназівці РФ Олександр Александров (ліворуч) і Євген Єрофєєв у лікарні
  Фото: Facebook Маркіяна Лубківського
  Спецназівці РФ Олександр Александров (ліворуч) і Євген Єрофєєв у лікарні

  Розвідувальна група, до якої входили спецназівці зі збройних сил РФ, була штатною і прибула на війну в Україні – як елемент бойової підготовки. Ці беззаперечні докази військової агресії Росії мають отримати належну правову оцінку у всьому світі.

  Подробиці взяття в полон російських військових 16 травня під Щастям оприлюднив у своєму Facebook журналіст Юрій Бутусов за інформацією, яку надав боєць 92-ї бригади Леонід Маслов.

  Так, на цей момент відомо, що розвідгрупа 3-ї бригади спецназу ГРУ ГШ збройних сил РФ у складі 14 осіб була під командуванням капітана Євгена Єрофєєва (одного з полонених). Базувався штаб підрозділу у місті Брянка Луганської області, а Щастя знаходилось у зоні його відповідальності.

  Опорний пункт "Фасад", який займали підрозділи 92-ї харківської механізованої бригади, прикривав підступи до мосту через Сіверський Донець на протилежній стороні від Щастя. Група Єрофєєва вийшла на об'єкт атаки посеред білого дня - о 14.30. Їм вдалось підібратись непоміченими на дуже близьку дистанцію - до 30-40 метрів від українських бійців. Таким чином, це була спроба обдуманої і зухвалої атаки.

  Однак у цей час молодший сержант Вадим Пугачов ішов на іншу позицію та виявив диверсантів на короткій дистанції. Вони відкрили по ньому вогонь з автоматів АС "Вал" (спеціальної зброї російського спецназу) дуже низької шумності. Напад мав бути скритним, проте Вадим скрикнув, таким чином, ціною свого життя попередивши товаришів.

  Крик Вадима почув його товариш, молодший сержант Євген Залогін, який побачив як пересуваються солдати противника та відкрив прицільний вогонь з автомата - дистанція була короткою. Противник почав відхід.

  Росіяни навіть не намагались рятувати своїх поранених. Вони були виявлені і їм загрожувало повне знищення – гарнізон опорного пункту був піднятий по тривозі, до того ж на місце бою миттєво висунулась резервна група бійців розвідроти 92-ї механізованої бригади на чолі з командиром Віктором Ніколюком. Вже о 14.40 бійці почали зачистку, щоб не дати противнику відійти.

  Одразу був виявлений поранений в руку капітан Єрофєєв, пізніше о 14.50 був захоплений поранений в ногу сержант Александров. Ще одному пораненому спецназівцю вдалось утекти. До місця бою підтяглися підрозділ 24-го штурмового батальйону "Айдар" та співробітники військової контррозвідки СБУ.

  Обидва російських спецназівця прекрасно знали, що вбили українського бійця, тому очікували, що в помсту їх вб’ють на місці. Ймовірно, для порятунку життя вони одразу ж заявили, що військовослужбовці РФ і назвали свої звання.

  Українські військові продовжили переслідувати російську розвідгрупу. Однак противник відкрив вогонь із мінометів за місцем бою, тому від подальшого переслідування довелось відмовитися. Один боєць 92-ї та двоє з "Айдару" були легко поранені мінометним вогнем. Цілком ймовірно, що російське командування вирішило позбутися живих свідків своєї ганьби. Тим не менш, українські бійці миттєво евакуювали російських військових.

  Як повідомлялось, Кремль відхрестився від узятих в полон російських спецназівців, однак пізніше стало відомо, що їх встигли звільнити в запас та вимагають відпустити. Представники ж СБУ заявили про те, що не будуть їх обмінювати на українських полонених,а обіцяють судити за тероризм

  Теги : військовослужбовці РФ полон росіяни
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів