Стали відомі подробиці справи Фірташа, яку ведуть у США

  20 Квiтня, 2015 14:07
  Український олігарх за допомогою хабарів отримав дозвіл на видобуток титану в Індії.
  Дмитро Фірташ
  Дмитро Фірташ

  Український олігарх Дмитро Фірташ підкупив індійського посадовця, а видобутий у Індії титан пропонував американським компаніям. Не обійшлося і без "російського сліду".

  Про це свідчать матеріали американської справи проти Фірташа, пише Deutsche Welle.

  У США індійським бізнесом Фірташа зацікавились після того, як стало відомо, що його представник намагався продавати титан компаніям із Чикаго. Можливо, йдеться про найбільшого споживача цього металу - компанію Boeing.

  Угоду щодо видобутку титану в індійському штаті Андра Прадеш у 2005 році Фірташу допомогли отримати російські "друзі". Зокрема, налагоджував зв'язки такий собі Джуґендра Сінґх Раґава, який вчився у Москві, й через свою компанію Stork представляв в Індії провідних російських виробників титану.

  Він вивів компаньйона Фірташа по EurоTransGas і "РосУкрЕнерго" Андраша Кноппа на прем'єр-міністра штату Раджасекхари Редді, який отримав хабара.

  Офіційно інвестором виступала зареєстрована у Швейцарії компанія Bothli Trade, яка раніше діяла у газовому бізнесі Фірташа. Bothli Trade без тендеру отримала право видобувати титанові руди на площі у понад 8 тис га. Компанія зобов'язалася вкласти у розробку всього 20 млн доларів, за які Фірташ мав побудувати гірничо-збагачувальний комбінат.

  При цьому щорічний дохід з продажу титанових руд прогнозувався на рівні 0,5 млрд доларів.

  У підсумку компанія Фірташа отримала 74% спільного зі штатом Андра Прадеш підприємства, а натомість зобов'язалась вкладати 0,5% прибутків в соціальні проекти.

  Хабар прем'єр-міністру індійського штату Раджасекхару Редді дали через довірену особу останнього - Рамачандру Рао, який зараз є депутатом верхньої палати парламенту Індії та проходить у справі одним із обвинувачених. Індійські суди заблокували його видачу Сполученим Штатам.

  Щодо Кноппа, то він, як і Фірташ, є фігурантом кримінальної справи у США.

  30 квітня у Відні має відбутись судове засідання у справі про можливу екстрадицію Фірташа до США.

  Нагадаємо, Фірташа затримали в Австрії в березні 2014 року на запит американських слідчих, але випустили під заставу у 125 мільйонів євро.

  Теги : США хабар Фірташ індія
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів