Співзасновник Центру дослідження корупції OCCRP: Порошенко – корумпований бізнесмен

  17 Квiтня, 2018 10:52
  В OCCRP зазначають, що корупція часів Порошенка дуже схожа на корупцію часів Януковича.

  Співзасновник Центру дослідження корупції й організованої злочинності OCCRP Дрю Салліван назвав президента Петра Порошенка корумпованим бізнесменом, навколо якого багато небезпечних людей.

  Про це він сказав в інтерв'ю Українській правді.

  "Корупція часів Порошенка дуже схожа на корупцію часів Януковича. Можливо, вона не такого розмаху, адже Янукович був насправді дуже поганою людиною і демонстрував це. Порошенко ж прийшов до влади з доброю волею народу і зневажив її. Він не виправдав очікування, які покладали на нього громадяни і не дуже працював над тим, щоб очистити Україну. Дуже шкода. Порошенко – корумпований бізнесмен, навколо якого багато небезпечних людей. І він продовжує робити дуже сумнівні речі", – зазначив Салліван.

  Він також додав, що влада відкрито залякує ЗМІ і громадський сектор.

  "Якби влада почувалася у безпеці, вона не атакувала б медіа і давала б можливість їм розповідати їхні історії. Але дії влади демонструють, що їхні помисли – нечисті", – підкреслив співзасновник OCCRP.

  Крім цього, Салліван нагадав про те, що Порошенко не виконав своїх обіцянок.

  "Представники Порошенка запевняли, що не переводили гроші в офшори, але докази свідчать про протилежне. Потім вони напали на нас за нашу інтерпретацію документів. Порошенко запевняв, що віддасть бізнес у довірчу власність. Але ми не отримали жодного підтвердження цьому, а сам президент відмовляється опублікувати ключові документи, які б довели, що він каже правду. Ми ж думаємо, що ці документи покажуть протилежне", – сказав він.

  За словами співзасновника OCCRP, опосередковані докази свідчать про те, що Порошенко і далі володіє Липецькою фабрикою, просто вона знаходиться в сліпому трасті (тобто довірені особи мають повну свободу дій, а бенефіціар не має права втручатися – Ред.). Наприклад, минулого року рішення закрити фабрику ухвалив менеджмент корпорації Roshen, а не траст, в управлінні якого вона перебуває, наголошує Салліван.

  Нагадаємо, раніше колишній голова Верховної Ради України Олександр Мороз заявив, що для президента Петра Порошенка другий термін на посту глави держави важливіший, ніж врегулювання ситуації на окупованій території Донбасу.

  Теги : корупція Петро Порошенко OCCRP
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів