Соратник Авакова вивів в офшори 40 млн доларів – Лещенко

  25 Вересня, 2015 17:53
  Ігор Котвіцький, якого називають "гаманцем" Авакова, вивів цього року на Панаму майже мільярд гривень.
  Фото з відкритих джерел

  Депутат від "Народного фронту" Ігор Котвіцький вивів з України в офшор більше 40 мільйонів доларів.

  Про цей скандал, який "вже декілька тижнів переказується в політичних коридорах", повідомив народний депутат Сергій Лещенко у своєму блозі на "Українській правді".

  Він розповів, що Котвіцький мало відомий українцям, проте він є знаковою фігурою зокрема для чинного міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Деякі стверджують, що Котвіцький є його "гаманцем", а дехто – що партнер у бізнесі. До обрання ж у парламент він керував сімейною корпорацією Авакова.

  За інформацією Лещенка, Котвіцький цього року вивів з України 40 млн доларів на рахунок офшорної компанії з Панами. Для цього він перекупив борг одного з українських юридичних осіб перед закордонною компанією.

  Коли розкрився цей факт, як зазначає нардеп, почались перевірки і внутрішні розслідування. Виявилось, що гроші були покладені на рахунок Котвіцького в "Ощадбанку Росії" під час Революції гідності та знаходились там весь 2014 рік. Для переказу ж грошей використовувався державний "Ощадбанк України", яким керує соратник Яценюка і Авакова Андрій Пишний.

  "Ощадбанк" пропустив переказ грошей, навіть не впевнившись в їх законності. Адже, щоб зробити транзакцію на Панаму, банк мав перевірити походження коштів "політично значущого обличчя" та запитати, чому 40 млн доларів, майже млрд грн, відсутні в декларації Котвіцького за 2014 рік.

  Отримавши від "Ощадбанку" добро на переказ, Котвіцький "наткнувся на інший блок" – його заблокували в НБУ по місту Києву. Однак на це швиденько поскаржились начальнику департаменту реєстраційних питань і ліцензування НБУ Леоніду Антоненку, після "втручання" якого гроші покинули межі України.

  Після переказу незадекларованих Котвіцьким 40 млн дол. на Панаму "піднявся шум", і депутат раптом "згадав" про свої заощадження (971 млн грн) та через півроку після закінчення декларування подав "уточнену" декларацію. Таким чином, він став найбагатшим депутатом Ради.

  Лещенко додав, що побутує думка про те, що 40 млн доларів Котвіцького насправді частково (або повністю) є грошима Арсена Авакова. Депутат припускає, що в нинішніх політичних умовах ці кошти можуть успішно піти на виборчу кампанію всеукраїнського масштабу.

  Нардеп також повідомив, що "сакральною жертвою" цієї справи став Леонід Антоненко, якого попросили піти з НБУ "за погодженням сторін". Пишний же, який пропустив незадекларовані гроші Котвіцького, уникнув такої долі. Можливо тому, що за ним стоїть "цілий Арсеній Яценюк". 

  Теги : Арсен Аваков офшор Ощадбанк котвіцький
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів