Сьогодні виповнюється 1 рік з моменту підписання мінських домовленостей

  5 Вересня, 2015 09:48
  Перші мінські домовленості містили 12 пунктів, серед яких: припинення вогню, моніторинг ОБСЄ дотримання припинення вогню, обмін заручниками.
  Фото з вільних джерел

  Сьогодні, 5 вересня, виповнюється 1 рік з моменту підписання в Мінську (Білорусь) першої редакції домовленостей між Україною, Росією та Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).

  Перші мінські домовленості передбачали моніторинг ОБСЄ на українсько-російському кордоні, початок внутрішньодержавного діалогу, стабілізацію гуманітарної ситуації у східних областях, децентралізацію влади, особливий статус окремих регіонів.

  19 вересня 2014 року був підписаний меморандум до угоди.

  Пізніше, у зв'язку з невиконанням сторонами конфлікту цих угод і ескалацією конфлікту на Донбасі, в лютому було прийнято рішення про проведення зустрічі на вищому рівні в Мінську.

  12 лютого після 14-ти годинних переговорів за участю канцлера Німеччини Ангели Меркель, Президента України Петра Порошенка, Президента Росії Володимира Путіна, Президента Франції Франсуа Олланда, а також колишнього спеціального представника голови ОБСЄ у тристоронній контактній групі Хайді Тальявіні були підписані другого "мінські домовленості" .

  Угоду підписали від ОБСЄ - Тальявіні, від України - Президент (1994-2005 рр.) Леонід Кучма, від Росії - посол Росії в Україні Михайло Зурабов, а також лідери бойовиків Олександр Захарченко та Ігор Плотницький.

  Документ, що складався з 12 пунктів, передбачав негайне припинення вогню, відведення важких озброєнь не пізніше другого дня після припинення вогню і завершення його протягом 14 днів, обмін полоненими за принципом "всіх на всіх", внесення змін до Конституції України в частині децентралізації.

  Крім того, документ передбачав процес відновлення повного контролю України над своїм держкордоном в зоні конфлікту.

  Однак, ці домовленості неодноразово порушувалися сторонами конфлікту, більшою мірою Росією і самопроголошеними республіками.

  У травні для координації дій сторін конфлікту у виконанні угод в рамках тристоронньої контактної групи було створено 4 підгрупи: з гуманітарних, соціально-економічних, політичних питань, а також з питань безпеки.

  Нагадаємо, тристороння контактна група з врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях (Україна - ОБСЄ - Росія) має намір провести відеоконференцію з представниками Донецької та Луганської "народних республік" 4 вересня.

  Теги : мінські домовленості
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів