Сьогодні у Ризі стартує саміт "Східного партнерства"

  21 Травня, 2015 08:28
  Ризький саміт – перший після зустрічі у Вільнюсі, коли Янукович відмовився підписувати Угоду про асоціацію, яка була укладена за півроку після повалення його режиму.

  У Латвії, яка нині головує в Європейському Союзі, стартує дводенний саміт "Східного партнерства". Під час цього саміту лідери ЄС проведуть зустрічі із представниками шести держав: України, Білорусі, Грузії, Молдови, Азербайджану та Вірменії.

  Це перший саміт "Східного партнерства" після зустрічі у Вільнюсі в листопаді 2013 року, коли екс-президент України Віктор Янукович повідомив про "призупинення" євроінтеграційного курсу України. Після повалення режиму Януковича, Україна за півроку все ж підписала Угоду про асоціацію з ЄС.

  Напередодні ризького форуму міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна очікує від саміту визначення дати запровадження безвізового режиму з ЄС.

  Напередодні саміту Європейська комісія констатувала, що Україна досягла прогресу у виконанні другої фази плану дій з лібералізації візового режиму з Євросоюзом, проте ще не виконала низку вимог.

  Єврокомісія й надалі контролюватиме виконання плану й має намір наприкінці 2015 року надати звіт щодо прогресу України в цьому питанні. І в разі позитивного висновку Україна зможе сподіватися на запровадження безвізового режиму з ЄС впродовж 2016 року.

  Як відомо, "Східне партнерство" – це програма співпраці Євросоюзу в різних сферах з 6 країнами: Україною, Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Грузією та Молдовою, яка діє з 2009 року. 

  Теги : безвізовий режим Східне партнерство саміт
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів