Соболєв оприлюднив розсекречені документи СБУ щодо Євромайдану

  31 Березня, 2015 14:08
  Колишній голова СБУ Олександр Якименко віддавав незаконні накази щодо стеження за активістами, його провина повністю доведена

  Народний депутат України, голова Комітету ВР з запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв оприлюднив документи, що засвідчують причетність до незаконних акцій проти активістів Євромайдану колишнього голови СБУ Олександра Якименка.

  Про це він написав у власному Facebook.

  Служба безпеки передала ці документи до комітету, який очолює Соболєв, у рамках щомісячного звіту з розслідування терору на Майдані.

  Встановлено, що саме ці документи стали підставою для здійснення і приховування незаконного спостереження та прослуховування телефонних переговорів низки громадян України, у т.ч. нинішніх народних депутатів.

  Документи частково підписані самим Якименком, а частково - тодішнім першим заступником голови СБУ – керівником Антитерористичного центру В. Тоцьким, який підпорядкувався безпосередньо Якименкові.

  Серед документів є наказ Якименка про знищення інформації щодо оперативних заходів, які проводились проти євромайданівців. Наказ датований 14 грудня 2013 року.

  Ці документи "повністю доводять роль в цьому терорі тодішнього голови СБУ, вихідця з російських силових структур Олександра Якименка", пише Соболєв.

  Він нагадав, що на початку березня Євросоюз зняв з Якименка санкції через те, що в Україні в екс-керівника СБУ офіційно не було проблем із законом. І лише після цього Генпрокуратура оголосила Якименку підозру у перевищенні влади та службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки.

  Соболєв вважає, що у Генпрокуратурі про ці документи знали, але мала місце "свідома халатність слідчих ГПУ". Він запропонував деяким відомим адвокатам України взятися за підготовку відповідного позову проти посадовців, які допустили таку халатність.

  Нагадаємо, санкції з Якименка, а також його попередника Ігоря Калініна були зняті 5 березня.

  Якименко неодноразово згадувався нинішнім керівництвом СБУ як головний підозрюваний у розстрілах під час протестів на Евромайдані.

  Він також, за словами голови СБУ Валентина Наливайченка, перед втечею до Росії особисто віддав наказ знищити відомчі документи, серед яких – довідки на активістів, керівників самооборони Майдану, опозиційних політиків і навіть їхніх дітей.

  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів