Соболєв про Порошенка, Яценюка і Шокіна: "Наше завдання – змести їх до біса"

  28 Березня, 2016 17:39
  Нардепи висловились щодо негайної відставки Шокіна та призначення на цю посаду незалежного від президента кандидата.
  Єгор Соболєв виступає на акції під АП
  Єгор Соболєв виступає на акції під АП "Вимагаємо незалежного генпрокурора"

  Сьогодні біля Адміністрації Президента відбулась велелюдна акція з вимогою негайного звільнення Віктора Шокіна та призначення нового незалежного генпрокурора, який припинить переслідування чесних слідчих та антикорупційних громадських організацій.

  Перед присутніми виступили нардепи Єгор Соболєв, Мустафа Найєм, Сергій Лещенко, Дмитро Добродомов, а також Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції, якому ГПУ зараз влаштувала перевірки.  Зокрема, голова антикорупційного комітету ВР Єгор Соболєв припустив, що політична верхівка не віддасть посаду генпрокурора нормальним людям. Тому потрібно змінювати всіх, а не лише Шокіна.

  "Для того, щоб поставити генерального прокурора, нам треба поміняти президента – це перше. Нам треба поміняти уряд з прем’єр-міністром. Нам треба поміняти клептократичну більшість у Верховній Раді. Наше завдання – обов’язково, якомога швидше змести їх до біса з посад, які вони безсовісно займають на крові людей" – заявив Соболєв.

  Інший нардеп Мустафа Найєм розповів про можливий "план Банкової" щодо генпрокурора. Зокрема, його насторожує заява прокурора ГПУ Владислава Куценка, що у ВР немає голосів для відставки Шокіна. Тому, можливо, нардепів "кинуть" так само, як і з відставкою Яценюка, коли в останній момент не вистачить голосів. Проте, навіть у разі відставки Шокіна – виконувачем обов’язків залишиться його заступник Столярчук – "людина, яка не дає ходу розслідуванням багатьох справ", стверджує нардеп. Він же та інші активісти підтримують кандидатуру Сергія Горбатюка – начальника управління спецрозслідувань ГПУ.

  Позафракційний народний депутат Дмитро Добродомов запропонував новий підхід у призначенні генпрокурора. Він разом з низкою депутатів зареєстрував законопроект про призначення учасників незалежної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії ГПУ із залученням іноземних спеціалістів із ЄС та США.

  У свою чергу, голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін назвав "шизофренічним" переслідування Центру з боку ГПУ, проте гіршим вважає неможливість ведення бізнесу в Україні з такою Генпрокуратурою.

  "Якщо вони зачепили нас, розуміючи наслідки, то десятки тисяч бізнесу в цій країні в небезпеці. Бо в любий момент який-небудь Куценко може прийти і забрати в них документи. І це наша проблема" – зазначив Шабунін.

  Нагадаємо, завтра Верховна Рада має проголосувати за відставку Віктора Шокіна з посади генпрокурора.

  Теги : Мустафа Найєм ГПУ шокін Порошенко АП народні депутати Дмитро Добродомов Шабунін акція єгор соболєв генпрокурор
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів