Скандальні поправки Чорновол до е-декларування виявились плагіатом

  24 Березня, 2017 19:04
  Ініціатива депутатки "Народного фронту" про оприлюднення фінансів представниками громадськості є копією поправок до іншого законопроекту.

  Народний депутат від "Народного фронту" Тетяна Чорновол свої поправки до закону про е-декларування запозичила з іншого законопроекту, який не пройшов у Раді.

  Порівняльний аналіз двох документів зробила "Українська правда".

  Доповнення, які Чорновол внесла 23 березня в законопроект №6172 про звільнення військових від обов'язку подавати е-декларації, де пропонувалось, натомість, змусити декларувати свої статки представників громадськості є аналогічними із правками до законопроекту №5318, які восени 2016 року подав на розгляд Ради позафракційний нардеп Юрій Дерев'янко.

  "Українська правда" наводить кілька прикладів поцуплених "поправок" Чорновол.

  Зокрема, Дерев'янко пропонував стежити за фінансами громадськості так:

  "…фізичні особи, які отримують кошти, майно в рамках реалізації в Україні програм (проектів) міжнародної технічної або іншої, в тому числі безповоротної, допомоги у сфері запобігання, протидії корупції (як безпосередньо, так і через третіх осіб або будь-яким іншим способом, передбаченим відповідною програмою (проектом) такої допомоги) або виконують роботи, надають послуги, фінансування (оплата) яких здійснюється безпосередньо або через третіх осіб за рахунок такої допомоги)."

  "Правки" Чорновол:

  "…фізичні особи, які: отримують кошти, майно в рамках реалізації в Україні програм (проектів) технічної або іншої, в тому числі безповоротної, допомоги у сфері запобігання, протидії корупції (як безпосередньо, так і через третіх осіб або будь-яким іншим способом, передбаченим відповідною програмою (проектом); систематично, протягом року, виконують роботи, надають послуги щодо імплементації стандартів у сфері антикорупційної політики, моніторингу антикорупційної політики в Україні, підготовки пропозицій з питань формування, реалізації такої політики, - якщо фінансування (оплата) таких робіт, послуг здійснюється безпосередньо або через третіх осіб за рахунок технічної або іншої, в тому числі безповоротної, допомоги у сфері запобігання, протидії корупції."

  Ідентичною виглядає й вимога депутатки "Народного фронту", щоб декларанти у своїх звітах надавали інформацію "про назву конкурсної комісії до складу якої вони входять, або що вони входять до складу Громадської ради доброчесності, відповідних громадських рад, рад громадського контролю, утворених при державних органах".

  "Українська правда" зазначає, що законопроект №5318, з якого зробила витяги Чорновол, ще не пройшов жодного читання у Раді.

  Нагадаємо, 23 березня Рада ухвалила законопроект №6172, яким звільнила військовослужбовців-контрактників та мобілізованих бійців від обов'язку заповнювати електронні декларації. Водночас, до закону було внесено чимало правок, які викликали осуд США. Одна з них зобов'язує подавати е-декларації не тільки чиновників, а також громадські організації і усіх, хто з ними пов'язаний.

  Теги : Тетяна Чорновол Народний Фронт плагіат е-декларування
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів