СК РФ: Яценюк воював у Чечні в загонах УНА-УНСО

  8 Вересня, 2015 20:46
  В Росії підозрюють українського прем’єра в участі у військовому конфлікті в Чечні.

  Глава Слідчого комітету Російської Федерації Олександр Бастрикін заявив, що прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк в середині 90-х воював проти Росії у Чечні, повідомила "Російська газета".

  Бастрикін розповів, що російські слідчі припускають участь у першій чеченській війні 1994-1995 рр. на боці Ічкерії представників УНА-УНСО Дмитра Корчинського, Ігоря Мазура, Валерія Бобровича, нардепа та лідера "Правого сектора" Дмитра Яроша, лідера "Свободи" Олега Тягнибока, його брата Андрія і українського прем'єр-міністра Арсенія Яценюка.

  Російські слідчі вважають, що Яценюк воював у Чечні у підрозділі "Вікінг" під командуванням Олександра Музичко.

  Бастрикін заявив, що слідство має "докази" про те, що Яценюк брав участь у двох збройних операціях проти ЗС РФ. Перша відбулася 31 грудня 1994 року на площі Мінутка в місті Грозний, а друга в лютому 1995 року в районі міської лікарні № 9 міста Грозний. На думку слідчих, український прем’єр брав участь в тортурах і розстрілах полонених.

  Також Бастрикін зазначив, що Яценюк у грудні 1995 року був нагороджений вищою нагородою Джохара Дудаєва "Честь нації", а на початку 1995 року в складі групи журналістів через Грузію повернувся в Україну, а пізніше неодноразово був помічений на з'їздах УНА-УНСО в Києві.

  Зазначимо, що інформація СК РФ виглядає дивною з огляду на те, що згідно з офіційною біографією Яценюк у 1995 році навчався на юридичному факультеті Чернівецького університету.

  Теги : Арсеній Яценюк Слідчий комітет РФ Олександр Бастрикін уна-унсо
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів