Сироїд: позачергове засідання Ради поки що ніхто не скликав

    10 Серпня, 2016 17:04
    Наразі немає пропозицій щодо скликання позачергової сесії ВР ні від нардепів, ні від президента для надання згоди на арешт судді Чауса.

    До Верховної Ради не надходило пропозицій щодо скликання позачергової сесії для розгляду питання про надання згоди на затримання та арешт судді Миколи Чауса.

    Про це заявила віце-спікер парламенту Оксана Сироїд, інформує прес-служба ВР.

    Вона нагадала, що позачергова сесія Ради скликається спікером на вимогу не менш як третини депутатів або президента України.

    За словами Сироїд, відповідних пропозицій не надходило ані від народних депутатів, ані від президента Петра Порошенка.

    Водночас вона зазначила, що факт ненадання згоди Верховної Ради на затримання судді не перешкоджає розслідуванню справи й застосуванню до нього інших запобіжних заходів.

    Також віце-спікер парламенту додала, що 30 вересня набуде чинності нова редакція закону "Про правосуддя і статус суддів", згідно з якою згоду на затримання або арешт судді надаватиме Вища рада правосуддя.

    Нагадаємо, київського суддю Миколу Чауса впіймали на хабарі в розмірі 150 тис. доларів. Однак він має суддівський імунітет і не може бути затриманий без рішення Верховної Ради.

    Тому Антикорупційна прокуратура попросить голову Верховного суду України, щоб той спрямував до парламенту клопотання про позбавлення Чауса імунітету, а народні депутати зібралися й дали згоду на затримання хабарника.

    Теги : Верховна Рада Оксана Сироїд позачергове засідання микола чаус
    Коментарі
    1000 символів лишилося


    Архів