Шабунін: Влада вбила е-декларування разом з безвізом

  15 Серпня, 2016 13:24
  Тестовий режим електронного декларування зірве отримання фінансової допомоги та обвалить гривню.
  Віталій Шабунін
  Віталій Шабунін

  Запущена владою тестова система електронного декларування негативно вплине на питання надання Україні безвізового режиму і фінансової допомоги.

  Про це повідомив у своєму блозі в "Українській правді" керівник "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін.

  За його словами, умовний запуск системи е-декларування не є виконанням добровільно взятих Києвом зобов'язань для впровадження безвізу з ЄС та отримання кредитів від міжнародників, що неминуче призведе вже восени до знецінення національної валюти (більше 30 гривень за долар) та затяжної фінансової кризи.

  Окрім того, тестовий режим декларування не надає юридичної сили поданим до неї деклараціям, що унеможливить притягнення корупціонерів до кримінальної відповідальності за вказання недостовірних даних.

  Глава "Центру протидії корупції" вважає, що вина за це лежить на Державній службі спеціального зв'язку, яка, за вказівкою керівництва держави, в останній момент відмовила в наданні атестату про побудову комплексної системи захисту інформації.

  Шабунін додав, що зараз НАЗК із Держспецзв'язком розігрують чергову трагікомедію, обіцяючи сертифікувати систему протягом 2 місяців. Після чого вона перестане бути тестовою і в Україні почне діяти кримінальна відповідальність за брехню в декларації. Але саджати за це НАБУ буде нікого.

  "Це – відкат у всій антикорупційній реформі, який точно не пробачать міжнародники", - наголошує Шабунін.

  Керівник "Центру протидії корупції" закликав владу негайно ввести систему в повноцінну експлуатацію, а чиновників, які скористаються тестовим режимом роботи системи, змусити перезаповнити декларації.

  Також Шабунін виступає за необхідність проведення службового розслідування та покарання осіб, відповідальних за зрив запуску системи електронного декларування.

  Раніше повідомлялося, що 15 серпня в Україні офіційно розпочала роботу система електронного декларування.

  Теги : безвізовий режим корупція МВФ держспецзв'язок Шабунін е-декларування
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів