СБУ відповіла Amnesty: У нас не утримуються жодні полонені

  22 Травня, 2015 14:08
  Служба безпеки України поважає думку міжнародних експертів, однак закликає провести належне розслідування для встановлення істини.

  Служба безпеки України запропонувала міжнародній правозахисній організації Amnesty International провести зустріч з приводу оприлюдненого звіту організації, де заявляється про катування полонених обома сторонами конфлікту на Донбасі.

  Про це повідомили в прес-службі СБУ.

  Там зазначили, що загалом в Україні і зокрема в СБУ не утримуються жодні полонені. А особи, які підозрюються у вчиненні різних злочинів, караються за рішенням суду у вигляді тримання під вартою. Відповідні факти постійно оприлюднюються на офіційному сайті СБУ та під час спілкування з пресою, - додали у відомстві.

  При цьому, в СБУ повідомили, що всі міжнародні організації, які опікуються правами людини, мають постійний доступ до затриманих. Серед них – Міжнародний комітет Червоного Хреста, Спеціальна місія ООН з прав людини, експерти з прав людини ЄС, ОБСЄ та Amnesty International.

  Служба безпеки України заявила, що "з повагою ставиться до думки міжнародних експертів", однак вимагає провести належне розслідування з приводу згаданих фактів щодо катувань з боку українських силовиків, щоб встановити істину.

  Як повідомлялось, у звіті Amnesty International йшлося про те, що українські силовики, зокрема СБУ, вдаються до катувань полонених, як і бойовики. Про це свідчать покази самих полонених сепаратистів. Один із них заявляв, що "Правий сектор" нібито застосовує жорстокі катування. Також повідомлялось, що обидві сторони самовільно затримують і мирних громадян. 

  Теги : СБУ полонені Amnesty International звіт катування
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів