СБУ розповіла подробиці справи екс-нардепа Александровської

  29 Червня, 2016 14:17
  Вона та її син намагались купити місцевих депутатів заради прийняття рішень щодо фактичної федералізації.
  Алла Олександровська
  Алла Олександровська

  Служба безпеки України повідомила, що колишній народний депутат від КПУ Алла Александровська, затримана сьогодні, пропонувала хабарі за прийняття на сесіях місцевих рад Харківської області звернень до Верховної Ради та президента щодо змін до Конституції з питань федералізації.

  Про це повідомляється на сайті СБУ.

  За підписи під документом комуністи пропонували 9 тисяч доларів.

  При цьому зазначається, що ФСБ, виділила на підкуп депутатів в декілька разів більшу суму, але комуністи привласнили значну частину грошей.

  Александровській допомагав у цьому її син Олександр, який переховується в Росії.

  Подібні "ініціативи" місцевих рад та наступні замовні публікації в ЗМІ дали б російському МЗС підстави звинуватити Україну в ігноруванні волі народу, який нібито вимагає федералізації шляхом створення т.зв. "вільних економічних зон".

  У СБУ поінформували, як саме вдалося задокументувати один з хабарів. 24 червня, перед початком позачергової сесії міськради міста Південне співробітники СБУ затримали посередника Александровських при передачі посадовцю міськради частини хабара за прийняття звернення про федералізацію.

  Потім, на прохання правоохоронців, міські депутати зімітували внесення до порядку денного сесії питання про прийняття звернення. Такі дії дозволили зібрати необхідні докази та затримати інших причетних.

  Після невдалої спроби голосування Олександр Александровський намагався обдурити своїх кураторів, повідомивши про успішне виконання завдання та замовивши для цього фейковий матеріал в одному з інтернет-видань. Стаття була оприлюднена окремими ЗМІ напередодні та в День Конституції України. Це було принциповим для спецслужб РФ, а українським правоохоронцям додало доказів протиправної діяльності комуністичного осередка.

  Тому СБУ прийняло рішення не блокувати оприлюднення неправдивої інформації. Спецслужба пояснює, що така негласна слідчо-розшукова дія має назву "контроль за вчиненням злочину у формі імітування обстановки злочину".

  В СБУ стверджують, що це вже не перша спроба купити законотворчі ініціативи на Харківщині. Наприкінці квітня Олександровські намагалися прийняти аналогічні звернення на сесіях Вовчанської та Зміївської міських рад, однак, завдяки СБУ, ці рішення не були підтримані депутатами.

  Теги : федералізація Харківська область сепаратизм Александровська
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів