Саудівська Аравія за "нафтові кошти" будуватиме країну без нафти

  25 Сiчня, 2016 22:28
  Арабська країна однією з перших серед "нафтових держав" робить все можливе, щоб не бути залежною від чорного золота.

  В Саудівській Аравії центральна влада представила розлогий план з розвитку економіки. Мета плану – максимальне зниження залежності країни від нафти.

  У своєму плані влада королівства збирається переорієнтовувати економіку на інші галузі, серед яких розвиток інформаційних технологій, охорона здоров'я, туризм і сонячна енергетика.

  Аравійці також збираються лібералізувати свій ринок, щоб залучити інвестиції та залишити у себе іноземний капітал.

  Відмову від "нафтової голки" для Саудівської спричинило падіння цін на нафту, яке обернулося 100 млрд доларів дефіциту бюджету.

  Найбільший економічний виклик для країни за десятиліття влада Саудівської Аравії хоче почати з того, щоб від кількісного зростання, заснованого на експорті ресурсів, перейти до якісного диверсифікованого росту.

  Зазначимо, що присутні на заході з представлення плану розвитку представники відомих іноземних інвесторів скептично оцінили плани Саудівської Аравії, оскільки в країні важко вести бізнес через соціальні відносини та традиції, які часто заважають підприємництву.

  Нагадаємо, раніше Саудівська Аравія домовилась про будівництво на своїй території заводу для виготовлення українських літаків Ан-132. Підприємство має працювати на сонячній енергії.

  Теги : Саудівська Аравія нафта
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів