"Самопоміч" вигадала свій проект змін до Конституції. Збирають підписи

  10 Липня, 2015 18:43
  В партії мають альтернативу президентському законопроекту змін до Конституції про децентралізацію влади.
  Голова фракції
  Фото з відкритих джерел
  Голова фракції "Самопомочі" Олег Березюк

  Фракція "Самопомочі" ініціює збір підписів під альтернативним проектом змін до Конституції щодо децентралізації влади.

  Про це повідомив голова фракції політичної партії Олег Березюк, повідомляється на сайті "Самопомочі".

  Як зазначається, законопроект є альтернативним до проекту, який вніс президент. Він передбачає, що адміністративно-територіальний устрій України становлять громади, райони та регіони. Так, територія України поділена на громади, які є первинною ланкою місцевого самоврядування та наділяються землею.

  Згідно документу, органами місцевого самоврядування на рівні громади є обрані голова громади і рада громади, а також виконавчий орган ради громади. На рівні ж районів і областей будуть районні та обласні ради, які обиратимуть відповідні виконкоми. Районні та обласні держадміністрації у президентському законопроекті "Самопоміч" пропонує ліквідувати.

  У їхньому проекті закону повноваження органів місцевого самоврядування не належать до повноважень органів державної влади. Як зазначається, центральну владу на місцевому рівні уособлюватимуть державні урядники, підпорядковані Кабінету міністрів. Окрім того, уряд буде здійснювати контроль за законністю рішень органів місцевого самоврядування та в разі порушення ними Конституції Рада буде уповноважена припиняти їхні повноваження.

  Як наголошують у фракції, такі пропоновані зміни базуються на напрацюваннях експертів-конституціоналістів. Вони, разом із пропозиціями президента, ще мають обговоритись у парламенті. Також "Самопоміч" повідомила, що на минулому тижні направила Порошенку свої пропозиції, а його проект змін до Конституції, на переконання депутатів, "підготовлений у непрозорий спосіб". 

  Теги : децентралізація Самопоміч зміни до конституції
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів