Саакашвілі пояснив, чому не відбулась приватизація ОПЗ

  21 Липня, 2016 10:53
  Міжнародні інвестори не купуватимуть "кота в мішку".

  Голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі переконаний, що конкурс з продажу Одеського припортового заводу, призначений на 18 липня, не відбувся через корупційні схеми, які діють на ОПЗ.

  Саакашвілі написав про це у своєму Facebook.

  На думку очільника Одещини, відсутність заявок на приватизацію ОПЗ обумовлена обставинами, які не приваблюють інвесторів, зокрема:

  "1. Борг ОПЗ на сьогоднішній день становить $ 193 млн, (пеня і відсотки – ще $ 58 млн) при стартовій ціні торгів 13,2 млрд грн. Фактично більше половини ціни потрібно буде доплатити, щоб розрахуватися з штучно створеним боргом перед компанією, за якою стоїть Фірташ. Ситуацію розглядає Стокгольмський суд, але результату поки немає.

  2. ОПЗ загрожує штраф від АМКУ за зловживання монопольним становищем у розмірі 10% від виручки компанії (понад 11 млрд грн).

  3. Фонду державного майна, який би міг допомогти вирішити ситуацію з боргами підприємства, але від проблеми дистанціювався."

  Водночас, Саакашвілі звернув увагу на інформаційну компанію із захисту корупціонерів, яку розгорнуто в олігархічних ЗМІ після затримання голови Наглядової ради ОПЗ Сергія Переломи та його першого заступника Миколи Щурікова.

  Основним месседжем інформатак є зміна акцентів, за якої стверджується, що "інвесторів відлякує не тотальна корупція і "договірняки", а кримінальне переслідування керівників заводу".

  "Діючі на ОПЗ корупційні схеми щорічно коштують бюджету України десятки мільйонів доларів, але існуючий політичний клас це повністю влаштовує. Тема настільки розкручена і обговорювана, що про неї знають абсолютно всі, але вважають за краще закривати очі. Це не недбалість, це злодійство і мародерство", – підкреслив Саакашвілі.

  Нагадаємо, наразі щодо Переломи та Щурікова триває слідство, однак вже виявлено збитків на суму понад 205 млн гривень.

  Теги : корупція Саакашвілі Фірташ АМКУ приватизація Фонд держмайна Одеський припортовий завод Сергій Перелома Микола Щуріков
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів