Російська економіка не витримає військових амбіцій керівництва країни – Forbes

  19 Травня, 2015 12:44
  У сьогоднішніх умовах Росія не зможе втриматися на задекларованому високому рівні витрат на армію.

  Низькі ціни на нафту, санкції та рецесія мають спонукати уряд Російської Федерації до перегляду своїх амбіційних планів щодо видатків на оборонний комплекс, йдеться у розслідуванні журналістів Forbes.

  Навіть у кращі часи оборонний бюджет у 4% ВВП був значним навантаженням на економіку країни. За сьогоднішніх умов та з огляду на прискорення зростання воєнних видатків протягом останніх кількох місяців виконання запланованого взагалі не бачиться можливим.

  Видання звертає увагу на той факт, що бюджет Росії на 2015 рік було складено минулого літа, коли ціна на нафту становила близько 100 доларів за барель. При формуванні бюджету передбачалося, що цей рівень залишиться приблизно таким же, зростання ВВП складатиме близько 2%, інфляційні показники – 5%.

  За нових умов влада змушена була переглянути бюджет, однак зроблено це було лиш у квітні. Новий бюджет є більш реалістичним, проте зростання дефіциту бюджету з 0,5% до 3,7% ВВП внаслідок зниження його доходів уникнути не вдасться.

  Журналісти Forbes стверджують, що за збереження сьогоднішньої ситуації з надходженнями та у разі залучення коштів Резервного фонду Росія зможе фінансувати такий дефіцит бюджету не довше двох років. Після чого вона змушена буде або зробити все для відміни санкцій – йдеться, насамперед, про ситуацію в Україні, або додатково скоротити бюджет. Останнє, на думку авторів розслідування, може призвести до негативних політичних наслідків для діючої російської влади.

  Для оцінки рівня амбіційності Кремля видання  наводить світові стандарти оборонних витрат. Зокрема, США витрачають на оборону близько 3,5%, Китай – трохи більше 2%, основна частина європейських країн – менше ніж 2%.
  Теги : Росія ВВП оборонний бюджет
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів