Росію виключили зі списку стратегічних партнерів Європи

  10 Червня, 2015 15:20
  Європарламент прийняв відповідну резолюцію через дії Росії в Криму та на сході України.

  Європейський парламент сьогодні ухвалив резолюцію щодо стану відносин ЄС-РФ, у якій зазначається, що Російська Федерація більше не розглядається Євросоюзом як стратегічний партнер.

  Резолюція була ухвалена переважною кількістю голосів під час пленарного засідання Європарламенту у Страсбурзі.

  Виписки з документу:

  "Європарламент підкреслює, що через дії у Криму і у Східній Україні Росія більше не може розглядатися як "стратегічний партнер".

  "Європарламент підкреслює, що відновлення співробітництва може вбачатися лише за умови, що Росія поважатиме територіальну цілісність і суверенітет України, включаючи Крим, та повністю виконає мінські домовленості".

  "Європарламент вкотре зазначає, що пряма і не пряма участь Росії у збройному конфлікті в Україні, нелегальна анексія Криму, разом із порушенням територіальної цілісності Грузії, економічна і політична дестабілізація своїх європейських сусідів становить навмисне порушення демократичних принципів, фундаментальних цінностей і міжнародного права".

  "У цьому контексті ЄС не може розглядати повернення до "справ, як завжди" і не має іншого вибору, як провести критичну переоцінку своїх відносин з Росією".

  Також Європарламент висловив стурбованість тим, що Росія відкрито кидає виклик міжнародній демократичній спільноті, намагаючись силою перекроїти кордони в Європі. Також європейські парламентарі відзначили, що в Росії погіршився стан у сфері прав людини та верховенства права, а також діє дуже сильна пропаганда, якій треба негайно протидіяти.

  Разом з тим, у Європарламенті заявили, що "конструктивні відносини" між ЄС та Росією можливі, але повинні ґрунтуватись на повазі до міжнародного права і діалозі. Тоді ЄС буде готовий відновити співпрацю з Москвою. 

  Теги : Путін Росія ЄС європарламент
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів