Росія знову висунула неприйнятні умови щодо Зони вільної торгівлі України з ЄС

  2 Грудня, 2015 15:20
  РФ вимагає відтермінувати на 10 років запровадження стандартів, що відповідають вимогам Зони вільної торгівлі з ЄС.
  Фото з відкритих джерел

  Росія вимагає від України відтермінувати на 10 років запровадження певних стандартів, що відповідають вимогам Зони вільної торгівлі з ЄС.

  Про це заявив на засіданні уряду прем'єр Арсеній Яценюк, доповідаючи про підсумки 13-го раунду переговорів між Україною і ЄС та РФ.

  "Росія висунула умови щодо відтермінування на 10 років запровадження технічних і фіто-санітарних стандартів Україною, які відповідають вимогам угоди про зону вільної торгівлі", - йдеться в заяві.

  Яценюк наголосив, що "мета Росії – не дати можливості, щоб українська економіка розвивалась, не дати можливості, щоб українські товари були конкурентними і легко завойовували інші ринки" та додав, що  "саме тому технічні стандарти і фітосанітарні норми будуть запроваджені з 1 січня наступного року".

  Крім того, прем’єр зазначив, що уряд вносить до ВР проект щодо внесення змін до закону про зовнішньоекономічну діяльність, щоб уряд отримав законні повноваження щодо запровадження дзеркальних економічних санкцій у відповідь на такі дії РФ.

  Своєю чергою, Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна не реагуватиме на шантаж Росії щодо часу набрання чинності Угодою про асоціацію.

  "Ні Україна, ні ЄС не реагуватимуть на будь-який шантаж, ми рішучі у своєму прагненні ввести в дію з 1 січня 2016 року поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі з ЄС", - наголосив президент.

  Раніше повідомлялось, що Яценюк хоче, аби Верховна Рада ухвалила спеціальний закон, який би дозволив націоналізувати 40 млрд гривень, награбованих режимом Віктора Януковича.

  Теги : Росія Верховна Рада Порошенко Арсеній Яценюк ЄС Україна Угода про асоціацію
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів