Росія посилила міграційні правила для громадян України

  1 Серпня, 2015 10:15
  Росія з 1 серпня посилила міграційні правила для громадян України, відмовившись від «преференцій», введених після початку бойових дій на Донбасі. Виняток залишається тільки для громадян України з окупованих частин Донецької та Луганської областей.
  Правила перебування в РФ для українців змінені
  Правила перебування в РФ для українців змінені

  "Вважаємо за доцільне продовжити термін преференцій для громадян, які прибули до Росії з постраждалих від бойових дій територій Донецької і Луганської областей України. Решті громадянам України надаємо можливість без виїзду з території Російської Федерації перебувати ще 90 діб і безперешкодно одержувати дозвільні документи на роботу, як і для всіх громадян країн - учасниць СНД, з якими встановлені безвізові відносини", - йдеться в повідомленні Федеральної міграційної служби РФ.

  22 липня голова Федеральної міграційної служби Росії Костянтин Ромодановський на прес-конференції повідомив, що громадянам України з 1 листопада може бути закрито в`їзд до РФ на три роки у разі неодержання дозвільних документів, виняток залишаться тільки для жителів південно-східних регіонів Донецької та Луганської областей України”.

  ”Ми ніколи не говорили, що скоротимо термін преференцій (щодо умов перебування у РФ) для громадян, які вимушено залишили певні проблемні території - південно-східні регіони Донецької та Луганської областей України. Для цієї категорії преференції будуть збережені”, - сказав Ромодановський.

  За його словами, для інших категорій громадян України після 1 серпня правила перебування в Росії будуть змінені.

  ”1 серпня ми запускаємо 120-добовий механізм визначення свого правового чи трудового статусу”,- сказав Ромодановський.

  Якщо громадянин України одержує патент на здійснення трудової діяльності, одержує дозвіл на тимчасове проживання чи якийсь інший статус - жодних проблем не буде.

  ”Але якщо громадянин України після 1 серпня перебуває у "тіні", ніяк себе не проявляє - може десь працює без оформлення документів... То в цьому разі через 120 діб після 1 серпня з моменту його виїзду йому буде закрито в`їзд на три роки”, - відзначив він.

  За даними ФМС, на сьогоднішній день у РФ перебуває 2,642 млн громадян України, з них 1,038 млн залишили східні області України через бойові дії.

  Станом на 31 січня 2014 року ФМС РФ заборонила в`їзд до Росії майже 28 тис. громадян України за порушення російського законодавства.

  Нагадаємо, 6 травня Ромодановський на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним заявив, що в Росії від призову переховується більш як півмільйона громадян України.

  Теги : іміграція міграційна політика
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів