Росія остаточно визнала Сенцова та Кольченка українцями

  12 Квiтня, 2016 10:02
  Засуджені в Росії політв'язні Сенцов і Кольченко мають українське громадянство.

  Уповноважена з прав людини в РФ Елла Памфілова повідомила, що засуджені в Росії політв'язні Олег Сенцов і Олександр Кольченко мають українське громадянство.

  "Згідно з постановою Конституційного суду РФ, Сенцов і Кольченко залишаються громадянами України незалежно від наявності у них гіпотетично набутого громадянства Росії, у зв’язку з чим, наявність українського громадянства Сенцова і Кольченка офіційно підтверджена і ні у кого не викликає сумніву", - йдеться в повідомленні.

  Нагадаємо, адвокат Кольченка Світлана Сидоркіна раніше повідомляла про можливість виникнення проблем з визнанням Сенцова та Кольченка українцями у зв’язку з тим, що вони "проживали в Криму, і в результаті незаконного приєднання півострова до РФ вони автоматично ставали росіянами. Для того ж, щоб залишитися українцями, їм було необхідно відмовитися від російського громадянства. Однак вони цього не зробили, але російські паспорти теж не отримали".

  Як відомо, адвокат Сенцова заявив, що процедура передачі Україні засуджених в Росії українців може тривати близько року.

  Теги : Росія Олег Сенцов Україна Олександр Кольченко омбудсмен РФ
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів