Росія оголосила про законність кримінального переслідування на Донбасі

  3 Вересня, 2015 16:29
  Слідком РФ хоче за своїми законами відкривати справи щодо "геноциду російськомовного населення" на сході України.
  Фото з відкритих джерел

  Слідчий комітет РФ оголосив про поширення Росією "своєї універсальної юрисдикції" на південний схід України. Також законним визначається кримінальне переслідування осіб із вищого політичного та військового керівництва України.

  Про це сьогодні заявив голова Слідкому РФ Олександр Бастрикін під час наради з питань "протидії порушенням прав цивільного населення південного сходу України".

  Він підкреслив, що ситуація на південному сході України – "це ніщо інше, як геноцид російськомовного населення". Факт російського вторгнення на Донбас Бастрикін проігнорував.

  Натомість він заявив, що за таких обставин Слідком "не може залишатись осторонь", оскільки ці злочини нібито порушують загальновизнані норми і принципи міжнародного права. Згадали також Женевську конвенцію 1949 року та Мінські зобов’язання, які забороняють застосування всіх видів зброї і ведення наступальних дій, звинувативши Україну у "воєнному злочині проти миру і безпеки людства".

  Варто зазначити, що подібну заяву було зроблено попри те, що після Мінська російська армія та підтримувані Росією бойовики самі ж провели декілька наступальних операцій і постійно використовують заборонене озброєння. Це підтверджують міжнародні спостерігачі.

  За словами Бастрикіна, "порушення кримінальних справ про геноцид, а також кримінальне переслідування осіб із числа вищого політичного та військового керівництва України з боку Слідчого комітету РФ є законним і обгрунтованим як з точки зору російського законодавства, так і з точки зору норм міжнародного права".

  Голова Слідкому стверджує, що злочини нібито підтверджуються доказами: показаннями свідків і потерпілих, протоколами огляду трупів, висновками судових експертиз тощо. 

  Теги : Росія Донбас Слідчий комітет РФ кримінальне переслідування
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів