Репутація НАБУ знищена – нардеп Береза про скандал щодо розслідування корупції в "оборонці"

  14 Березня, 2019 08:31
  Чи буде відновлено довіру до Бюро, на думку депутата, залежатиме від того, які висновки зробить його керівник.

  Інформація, яку оприлюднили журналісти щодо махінацій в державному концерні "Укроборонпром", викликає велику кількість запитань до Національного антикорупційного бюро (НАБУ). Після цього репутація Бюро знищена.

  Про це заявив народний депутат Борислав Береза в ефірі телеканалу ZIK.

  За його словами, озвучена 13 березня на засіданні Тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради інформація щодо корупційних схем в "Укроборонпромі" свідчить лише про одне – корупція пробралася в усі правоохоронні органи.

  Сама ж ТСК, на думку Берези, є керованою, адже на її засіданні намагаються давати слово, кому самі хочуть, а не тим, хто має інформацію чи може поставити неприємне запитання.  "Вдалось з’ясувати тільки те, що інформація, яку оприлюднив Bihus.info відповідає дійсності, і це викликає велику кількість запитань до НАБУ. Після цього репутація НАБУ знищена і її майбутнє буде залежати від того, які висновки зробить його керівник", – наголосив нардеп.

  Коментуючи те, що на засіданні найбільш прискіплива увага і запитання були до НАБУ та Артема Ситника, нардеп зазначив, що по-іншому й бути не могло. Адже, пояснив Береза, з’ясувалося, що людина, яка повинна зупиняти корупцію у вищих ешелонах влади, надає довідки за 10 тис. доларів, які сприяють корупційним оборудкам.

  "Він каже, що бачить якогось таємного агента, то він не бачить агента, то він забуває, що треба надати ці документи в САП, а це вже порушення 36 статті КПК. Там порушення на порушенні. Давайте казати відверто, що поки ми не бачимо незалежного аудиту НАБУ. Це дає підстави цій структурі робити такі злочини. НАБУ потрібен незалежний аудит, і те, що ніхто не хоче його робити, це теж кругова порука", – підсумував нардеп.

  Нагадаємо, директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник запевнив, що очолюване ним відомство "не проти" розслідувати незаконні схеми в оборонній сфері, однак слідство доведеться починати "з нуля".

  Теги : корупція Укроборонпром Артем Ситник борислав береза ТСК НАБУ
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів