"Радикал" Мосійчук блокує розгляд проекту про незаконне збагачення у Раді – депутат

  13 Березня, 2019 17:44
  Водночас віце-спікер парламенту Ірина Геращенко запевнила, що законопроект розглянуть і без погоджень Комітету.

  Нардеп Мустафа Найєм заявив, що 13 березня Комітет Ради заблокував до розгляду законопроект про покарання за незаконне збагачення.

  Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

  "Щойно комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронних органів відмовився розглядати законопроекти з відновлення відповідальності за незаконне збагачення", – йдеться у дописі.

  Найєм зазначив, що з порядку денного зняли як президентський, так й усі інші альтернативні варіанти.

  За словами нардепа, рішення ініціював депутат від "Радикальної партії" Ігор Мосійчук, і прийнято 6 із 11 членів комітету. Зокрема, голосами 3-х представників БПП.

  "Ще раз. Президент публічно звернувся до парламенту з вимогою негайно розглянути відповідальність за крадіжки, а його депутати сказали: "Ні!" і зняли усі законопроекти з порядку денного", – пояснив Найєм.

  Водночас віце-спікер парламенту Ірина Геращенко у коментарі під дописом відповіла, що у такому разі Верховна Рада все одно розгляне законопроект.

  "Значить, приймемо рішення про розгляд в залі ВР і будемо голосувати . Комітету не вдастся заблокувати розгляд законопроектів. Закон має бути прийнято відразу після мовного закону", – запевнила Геращенко.

  Нагадаємо, 26 лютого Конституційний суд України скасував статтю 368-2 Кримінального кодексу про покарання за незаконне збагачення, визнавши її неконституційною.

  Після цього у фракції "Блок Петра Порошенка" у Верховній Раді запропонували розробити відповідно до Конституції новий законопроект, який встановлюватиме покарання за незаконне збагачення.

  На скасування статті відреагувала й антикорупційна організація Transparency International Ukraine. Міжнародні правовики заявили, що декриміналізація незаконного збагачення означатиме повну амністію для абсолютно всіх посадовців із сумнівними статками, а отже – практично нівелює всю антикорупційну реформу в Україні.

  Теги : Мустафа Найєм Верховна Рада ігор мосійчук незаконне збагачення
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів