Раді пропонують надати держорганам право призначати керівництво УПЦ МП

  27 Квiтня, 2016 14:48
  У ВР зареєстрований законопроект, за яким державі можуть надати повноваження призначати керівництво УПЦ МП.

  У Верховній Раді зареєстрований законопроект з пропозицією надання повноважень держорганам призначати керівництво УПЦ МП.

  Зазначимо, що законопроект стосується "особливого статусу релігійних організацій" з керівними центрами в Росії, а серед його авторів - нардепи Юлія Тимошенко, Олександр Бригинець та Дмитро Тимчук.

  Згідно з документом, центральне і регіональне керівництво "особливих" організацій призначатиметься лише за згодою держорганів - таким чином планується виявляти "можливі прояви зовнішнього впливу і втручання з боку держави-агресора" через церкви.

  Також за допомогою законопроекту нардепи хочуть недопустити "проявів дестабілізації релігійної середовища і розпалювання міжрелігійної ворожнечі в Україні" та вплинути на суспільно-політичні процеси в державі.

  Підкреслюється: в разі прийняття законопроекту, держава укладе з вищевказаними організаціями договори про їхній особливий статус, зобов'язавши "поважати суверенітет, територіальну цілісність і закони України", а також інші релігійні організації країни.

  Крім того, законопроектом пропонується створення держоргану для контролю діяльності УПЦ та інших релігійних організацій - перед реєстрацією статусів незалежні фахівці даватимуть документам експертну оцінку. Також держава стане уповноваженою припиняти діяльність релігійних організацій при виявленні фактів співпраці з "мілітаристсько-терористичними угрупованнями".

  Теги : законопроект Тимошенко УПЦ МП церква
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів