Раді не вдалось подолати вето Порошенка на введення інституту громадського обвинувачення

  9 Грудня, 2015 13:42
  За рішення проголосували лише 157 нардепів.

  Парламентарі не змогли подолати президентське вето на введення інституту громадського обвинувачення.

  За відповідне рішення проголосували 157 депутатів при мінімально необхідних 300.

  Згідно з документом, громадським обвинувачем є будь-яка фізична або юрособа, що безпосередньо постраждала від кримінального злочину або якій стало відомо про такий. Вона подає слідчому заяву про здійснення відповідного злочину та заяву про проведення кримінального провадження у формі громадського обвинувачення.

  Документом передбачалось введення поняття "висновок фахівця" як опис проведених фахівцем досліджень і зроблених за їх результатами висновків, обґрунтованих відповідей на питання, поставлені стороною кримінального провадження, що залучила фахівця.

  На думку ж президента, положення цього документа викликають ризики порушень прав і свобод людини, не відповідають Конституції та законам, міжнародним зобов'язанням України у сфері боротьби з корупцією, інтересам забезпечення нацбезпеки.

  У цьому зв'язку Порошенко запропонував відхилити законопроект і зосередити зусилля держорганів та інститутів громадянського суспільства на боротьбі з корупцією та участі громадськості в цьому процесі.

  Нагадаємо, 22 травня Рада ввела інститут громадського обвинувачення у сфері службових злочинів із ознаками корупційних діянь. 24 червня Порошенко наклав вето на цей закон.
  Теги : Верховна Рада громадське обвинувачення
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів