Рада зробила крок до прийняття нової редакції Трудового кодексу

  5 Листопада, 2015 12:56
  Проект Трудового кодексу входить у "безвізовий" пакет законопроектів.
  Фото з відкритих джерел

  Парламент має намір прийняти нову редакцію Трудового кодексу України. За прийняття законопроекту в першому читанні проголосували 258 депутатів при мінімально необхідних 226.

  Трудовий кодекс регламентує порядок укладання письмового трудового договору, його дії та припинення.

  Забороняється будь-яка дискримінація у сфері праці (за расою, статтю, політичними/релігійними переконаннями, віком, станом здоров'я, сімейним станом тощо). Також роботодавцю під час відбору працівників заборонено висувати будь-які вимоги дискримінаційного характеру або вимагати від осіб інформацію, не пов'язану з професійною діяльністю.

  Окрім того, забороняється будь-яке зниження оплати праці за дискримінаційними ознаками.

  Роботодавець має право контролювати виконання працівниками трудових обов'язків, у тому числі з використанням технічних засобів, якщо це обумовлено особливостями виробництва (з обов'язковим попередженням працівників про їхнє застосування).

  Серед осіб, для яких не може встановлюватись випробний термін, значаться вагітні жінки і працівники, які мають дітей віком до 3 років.

  Про майбутнє звільнення у зв'язку із скороченням роботодавець зобов'язаний письмово попередити працівника не пізніше, ніж за місяць (відповідно до чинного законодавства, цей строк становить 2 місяці).

  Згідно з кодексом, працівник може бути звільнений за розголошення держтаємниці, комерційної або іншої інформації, попри зобов'язання про її нерозголошення.

  Тривалість щоденного (міжзмінного) відпочинку не може бути меншою 12 годин.

  Щорічна основна відпустка встановлюється тривалістю не менш як 28 календарних днів (зараз - не менше 24 днів). Передбачається додаткова відпустка тривалістю до 7 днів за роботу на умовах ненормованого робочого часу. Працівник може брати неоплачувану відпустку на строк до 3 місяців.

  Кодекс передбачає право на репатріацію, тобто на повернення працівника, спрямованого за кордон у відрядження, до його постійного місця проживання або до місця укладання трудового договору. Репатріацію працівника має організувати роботодавець.

  Відповідно до законопроекту, Трудовий кодекс набуває чинності з 1 січня 2016 року.

  Як відомо, проект Трудового кодексу входить у "безвізовий" пакет законопроектів.

  Теги : Верховна Рада трудовий кодекс
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів