Рада заборонила резидентам країни-агресора засновувати в Україні ЗМІ

  3 Вересня, 2015 17:54
  Також усі телерадіокомпанії зобов’язані відкрито публікувати інформацію про своїх власників.
  Фото з відкритих джерел

  Верховна Рада України зобов'язала телерадіокомпанії публікувати інформацію про кінцевих власників на своїх сайтах.

  За ухвалення закону "Про внесення змін до деяких законів України про забезпечення прозорості власності ЗМІ, а також реалізації принципів державної політики в сфері телебачення й радіомовлення" проголосували 237 народних депутатів.

  Окрім того, згідно закону, в Україні забороняється засновувати ЗМІ та брати участь в телерадіоорганізаціях резидентам держави-агресора та юр- і фізособам, зареєстрованим в офшорних зонах.

  Структура власності телерадіокомпанії визнається прозорою, якщо можна визначити всіх осіб, які прямо або опосередковано володіють компанією або мають значний вплив на управління компанією, а також визначити кінцевого бенефіціара компанії. Така інформація має бути розміщена на офіційному сайті компанії.

  Також телерадіокомпанії повинні щорічно подавати Нацраді з питань телебачення і радіомовлення інформацію про структуру власності. Якщо звіт буде поданий несвоєчасно або в ньому будуть недостовірні дані, Нацрада має право накласти на компанію штраф у розмірі 5% від суми ліцензійного збору.

  Автори законопроекту - депутати Ради Микола Княжицький (фракція "Народний фронт") і Вадим Денисенко (фракція "Блок Петра Порошенка").

  Теги : Верховна Рада Нацрада ЗМІ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів