Рада відповіла Польщі на "антибандерівський закон"

  6 Лютого, 2018 13:10
  Нардепи закликають президента Польщі відхилити скандальний закон.

  Депутати Верховної Ради проголосували за постанову про звернення до влади Польщі, в якому висловили розчарування і стурбованість у зв’язку з прийняттям закону про заборону "бандерівської ідеології".

  Відповідну постанову підтримали 242 народні депутати, передає кореспондент UA1.

  У документі наголошується, що ухвалені законодавчі зміни суперечать змісту і духу стратегічного партнерства між Україною та Республікою Польща.

  До того ж, на думку нардепів, таке рішення відкриває шлях до маніпуляцій і посилення антиукраїнських тенденцій у польському суспільстві, а вільний обмін думками й академічна свобода опиняються під загрозою кримінального переслідування, що є несумісним із демократичними цінностями.

  Нардепи закликають президента Польщі Анджея Дуду скористатися своїми конституційними повноваженнями й спільно із Сеймом та Сенатом повернути в українсько-польські відносини зваженість, раціональність і доброзичливість.

  Нагадаємо, в ніч на 1 лютого Сенат Польщі слідом за Сеймом ухвалив закон, де йдеться про заборону пропаганди "бандерівської ідеології". Законом передбачено штрафи й ув’язнення до 3 років за використання виразу "польські табори смерті".

  Теги : Польща Верховна Рада Бандера Анджей Дуда
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів