Рада відмінила скандальну норму про апеляцію в законі про Антикорупційний суд

  12 Липня, 2018 18:11
  Усі справи, які відносяться до підсудності Антикорупційного суду, будуть передані до ВАС відразу після створення установи.

  Верховна Рада відмінила скандальну норму про апеляцію у законі про Вищий антикорупційний суд (ВАС). Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до закону ”Про судоустрій і статус суддів” у зв`язку з прийняттям закону ”Про Вищий антикорупційний суд”, передає УНІАН.

  За відповідне рішення проголосували 254 народних депутатів із 336, зареєстрованих у сесійній залі.

  Так, законом встановлюється, що з дня початку роботи ВАС суди апеляційної інстанції (крім Апеляційної палати ВАС) припиняють приймати до розгляду апеляційні скарги у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених Кримінальним процесуальним кодексом до підсудності ВАС.

  Клопотання у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до підсудності ВАС, які надійшли до слідчих суддів і не розглянуті до дня початку роботи Антикорупційного суду, передаватимуться до ВАС для розгляду в установленому порядку слідчими суддями цього суду.

  Також з дня початку роботи ВАС кримінальні провадження щодо злочинів, віднесених до підсудності Антикорупційного суду, судовий розгляд у судах першої та апеляційної інстанцій, який не закінчено до дня початку роботи ВАС, передаються для розгляду до Антикорупційного суду.

  Серед іншого, з дня початку роботи ВАС оскарження судових рішень, ухвалених до дня початку роботи Вищого антикорупційного суду, у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до підсудності ВАС, здійснюється за правилами підсудності, передбаченими КПК.

  Як відомо, в Україні набув чинності закон про створення Вищого антикорупційного суду, який зобов’язує створити новий орган до 14 червня 2019 року.

  Теги : Верховна Рада апеляція Антикорупційний суд
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів