Рада ухвалила оновлений варіант Податкового кодексу

  24 Грудня, 2015 17:06
  Парламентарі підтримали "компромісну" податкову реформу.
  Табло з результатами голосування
  Табло з результатами голосування

  Верховна Рада таки ухвалила зміни до Податкового кодексу, необхідні для виконання дохідної частини проекту держбюджету на 2016 рік. Оновлений податковий кодекс становить компроміс між пропозиціями уряду та парламенту щодо податкових змін.

  Відповідний законопроект №3688 про внесення змін до Податкового кодексу України депутати прийняли за основу і в цілому. Рішення підтримав 251 нардеп.

  Документом встановлюється ставка у розмірі 18% на доходи фізичних осіб; для дивідендів - ставка в розмірі 5%.  Крім того, від сплати ПДФО звільнені іпотечні кредити.

  Також знижений поріг річного доходу для 3 групи платників єдиного податку з 20 млн гривень до 5 млн гривень. При цьому для 3 групи спрощенців збільшені ставки ПДВ із 2% до 3% для платників ПДВ і з 4% до 5% для тих, хто не платить ПДВ.

  ЄСВ і ПДВ встановлюється на рівні 20% з 2016 року.

  Відшкодування ПДВ буде відбуватися відповідно до двох публічних хронологічних реєстрів. В першому реєстрі будуть значитися платники податків, у яких більш ніж 40% операцій є експортними, у другому - всі інші платники податків з невеликими обсягами експорту.

  Така норма буде введена з 1 лютого 2016 року.

  Документ скасовує на 2016 рік застосування коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки землі для визначення бази оподатковування для платників єдиного податку 4-ї групи.

  Також скасовані авансові платежі з податку на прибуток підприємств.

  Разом з тим, для підприємців з доходом більш ніж 20 млн гривень введений квартальний звітний період з податку на прибуток.

  Як повідомлялось, сьогодні під Радою мітингували противники нового Податкового кодексу.

  Теги : Верховна Рада податковий кодекс податкова реформа
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів