Рада суддів України дорікнула Гройсману перевищенням повноважень

  29 Квiтня, 2016 12:31
  Українські судді просвітили прем'єр-міністра щодо засад здійснення державної влади.

  Рада суддів України зробила заяву у відповідь на доручення прем'єр-міністра Володимира Гройсмана Міністерству юстиції щодо проведення перевірки неправомірних рішень суддів.

  Заяву поширено прес-службою РСУ.

  Судді роз’яснюють, чому доручення прем’єра є антиконституційним, та вказують на необхідність дотримання встановлених Конституцією меж органами законодавчої, виконавчої та судової влади під час здійснення ними своїх повноважень.

  Рада суддів України наголошує, що лише суди апеляційної та касаційної інстанцій можуть оцінювати законність й обґрунтованість рішень судді. Водночас, для перевірки діяльності суддів функціонують Вища кваліфікаційна комісія суддів України та Вища рада юстиції.

  "Щодо Мін'юсту, то він належить до органу виконавчої гілки влади і не має повноважень аналізувати рішення суддів, тому що втручання в роботу судді, який є носієм державної влади, розцінюватиметься не тільки як грубе порушення незалежності судді, а й як прояв відвертого політичного тиску", – йдеться в заяві.

  Разом з тим, судді погоджуються з необхідністю реформи судової системи, однак підкреслюють важливість її проведення у відповідності з усіма європейськими стандартами та вимогами.

  Зокрема, у заяві присутнє посилання на висновок №18 Консультативної ради європейських суддів: "Політики не повинні використовувати спрощені або демагогічні аргументи, щоб критикувати судову владу під час політичних кампаній просто заради дискусії або з метою відвернення уваги від власних недоліків".

  Рада суддів закликала "всіх представників влади, політиків та посадовців не розхитувати ситуацію в державі сумнівними заявами для отримання політичних дивідендів".

  Теги : Мін’юст судді перевірка доручення прем'єр-міністр Володимир Гройсман Рада суддів України
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів