Рада схвалила новий закон про державну службу

  10 Грудня, 2015 12:47
  Чиновником тепер можна стати лише через відкритий конкурс.
  Фото з відкритих джерел

  Депутати Верховної Ради України ухвалили закон про державну службу. За це проголосував 261 народний обранець.

  Законом розділено політичні посади і посади державних службовців, а також обмежується політична діяльність держслужбовців.

  Кандидатів на посади в державну службу за відкритим конкурсом на прозорих засадах відбиратиме спеціально створена комісія.

  У міністерствах запроваджується посада секретаря, який опікуватиметься кадровими питаннями, здійснюватиме управління міністерством й допомагатиме міністру в його роботі.

  Залежно від порядку призначення та обсягу повноважень посади в державних органах поділяються на 3 категорії замість нинішніх 7-ми: "А" - вищий корпус держслужби, "Б" - керівники структурних підрозділів та "В" - решта держслужбовців.

  Фонд оплати праці держслужбовців формуватиметься не лише за рахунок державного бюджету, а й за рахунок коштів, які будуть надходити в рамках програм ЄС, від міжнародних фінансових організацій, донорських установ та урядів інших країн.

  Оскільки для реалізації закону необхідно ухвалити велику кількість підзаконних актів, прийнято рішення, що він набуде чинності не з 1 січня, а з 1 травня 2016 року.

  Теги : держслужба держслужбовці
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів