Рада просить КС оцінити проект судової реформи

  22 Грудня, 2015 14:29
  Проектом пропонується створити Вищу раду правосуддя, яка призначатиме й звільнятиме суддів, а також даватиме згоду на їх затримання.

  Верховна Рада внесла до порядку денного сесії й спрямувала на аналіз Конституційного Суду України президентський проект змін до Конституції в частині правосуддя.

  Відповідне рішення підтримав 291 народний депутат.

  Законопроект передбачає передачу функції створення та ліквідації судів новому органу судової гілки влади – Вищій раді правосуддя.

  Вища рада правосуддя повинна буде здійснювати відбір суддів для всіх судів України на конкурсній основі, а також отримає повноваження давати згоду на затримання судді. Її рішення про призначення та звільнення суддів мають затверджуватися президентом.

  До складу Вищої ради правосуддя входитиме 21 особа, 10 із них делегуватиме з’їзд суддів, по 2 – президент, парламент, з’їзд адвокатів, конференція прокурорів, з’їзд вищих навчальних та наукових закладів. Глава Верховного Суду входить до її складу автоматично.

  Якщо вердикт Конституційного Суду України буде позитивним, депутати повинні 226 голосами ухвалити проект у першому читанні. Далі на наступній сесії парламенту зміни до Основного Закону мають бути схвалені щонайменше 300 голосами.

  Нагадаємо, остаточний проект змін до Основного закону в частині правосуддя був затверджений Конституційною комісією 30 жовтня 2015 року. До того його схвалила Венеціанська комісія.

  25 листопада президент України Петро Порошенко вніс відповідний законопроект до Верховної Ради.

  Теги : Верховна Рада Конституційний суд судова реформа правосуддя
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів