Рада прийняла Виборчий кодекс із відкритими списками

  11 Липня, 2019 13:05
  Закон набирає чинності з 1 грудня 2023 року.

  Верховна Рада 11 липня ухвалила Виборчий кодекс із відкритими списками.

  Про це інформує кореспондент інтернет-видання UA1.

  За законопроект №3112-1 проголосували 230 нардепів із 226 мінімально необхідних.

  Як повідомляє кореспондент, на ранок 11 липня було ще 26 поправок до проекту, за повернення до поправок нардепи проголосували із сімнадцятого разу за наполяганням Парубія.

  Невдовзі нардепи проголосували за Виборчий кодекс у цілому та пішли на перерву. Закон набирає чинності з 1 грудня 2023 року.

  Згідно із законом, партії висуватимуть по два типи списків – єдиний список кандидатів у загальнодержавному виборчому окрузі та списки кандидатів у відповідних виборчих регіонах, з яких буде формуватися єдиний список кандидатів.

  У виборчих регіонах виборці будуть голосувати за відповідні регіональні списки, а не єдиний список кандидатів.

  Крім того, виборець може проголосувати також і за окремого кандидата, включеного до списку, за який він голосує.

  Після визначення партій, що подолали 5% бар'єр, ЦВК буде визначати виборчу квоту – кількість голосів, необхідну для отримання одного мандата. Ця квота буде визначатися діленням кількості всіх голосів в загальнодержавному окрузі за всіма регіональними списками партій, що подолали виборчий бар'єр, на конституційний склад Ради (450).

  Після цього ЦВК буде визначати кількість мандатів, які буде отримувати кожен регіональний список партії. Для цього кількість поданих за нього голосів у виборчому регіоні ділиться на виборчу квоту і отримане число округляється до цілого числа.

  Ці мандати будуть отримувати кандидати від партії у виборчому регіоні, які отримали на свою підтримку найбільшу кількість голосів виборців.

  Далі нерозподілені в округах місця будуть розподілятися між партіями зі списком кандидатів партій в загальнодержавному виборчому окрузі, який буде сформований за підсумками голосування.

  Нагадаємо, у Верховній Раді у порядку денному правки до виборчого кодексу, закон про хімічну кастрацію педофілів та звільнення Павла Клімкіна.

  Теги : Верховна Рада Андрій Парубій цвк Виборчий кодекс
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів