Рада прийняла перший закон авторства Надії Савченко

  26 Листопада, 2015 13:58
  Закон стосується порядку утримання ув’язнених в СІЗО.

  Парламент проголосував за основу і в цілому за законопроект, внесений Надією Савченко.

  Ним вносяться зміни до Кримінального кодексу щодо вдосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання. За це проголосували 255 нардепів.

  Так, згідно з законом, суд зараховує строк попереднього ув’язнення в разі засудження до позбавлення волі в межах того ж кримінального провадження з розрахунку: один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

  У строк попереднього ув’язнення включається строк:

  а) затримання особи без ухвали слідчого судді, суду;

  б) затримання особи на підставі ухвали слідчого судді, суду про дозвіл на затримання;

  в) тримання особи під вартою як запобіжний захід, обраний суддею, судом як на стадії досудового розслідування, так і під час судового розгляду кримінального провадження;

  г) перебування обвинуваченого у відповідному стаціонарному медичному закладі при проведенні судово-медичної або судово-психіатричної експертизи;

  д) перебування особи, що відбуває покарання, в установах попереднього ув’язнення для проведення слідчих дій або участі у судовому розгляді кримінального провадження.

  Суд повинен звільнити засудженого від відбування покарання, якщо строк  попереднього ув’язнення, відбутий засудженим у межах кримінального провадження, дорівнює або перевищує фактично призначене йому основне покарання із числа передбачених частиною першою ст. 75 Кримінального кодексу.

  Теги : Верховна Рада закон СІЗО Надія Савченко
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів