Протестуючих на Інститутській вбивали співробітники "Беркуту", - міжнародний звіт

  31 Березня, 2015 15:26
  30 активістів були застрелені з-за бетонної барикади, за якою ховалися "беркутівці"

  Більша частина вбивств, скоєних 20 лютого 2014 р. на Майдані Незалежності та вулиці Інститутській у Києві, здійснила одна група "беркутівців" під проводом Дмитра Садовника.

  Про це йдеться в звіті Міжнародної дорадчої групи (МСГ), створеної при Раді Європи. Звіт був оприлюднений в Києві 31 березня, повідомляє "Європейська правда".

  "Судячи з матеріалів справи, відповідальність за більшість вбивств, скоєних 20 лютого 2014 року, може бути покладена на співробітників "Беркута"... Аналіз сотень годин відеозаписів і матеріалів з інтернету дозволив встановити 21-24 співробітників "Беркута", які стріляли в учасників акцій протесту, що піднімалися по вулиці Інститутській", - стверджується в документі.

  За даними звіту, "ніхто із співробітників не міг застосовувати зброю без наказу їх керівника, пана Садовника".

  Більшість активістів, які загинули 20 лютого, отримали поранення з автоматів Калашникова калібру 7,62*39, який був на озброєнні "Беркута". Група Садовника отримала приблизно 20 автоматів АКС-47, причому ці автомати не були повернуті в місця зберігання.

  "За допомогою аналізу траєкторії куль було встановлено, що більше 30 людей були застрелені з-за бетонну барикаду біля виходу зі станції метро "Хрещатик" на вулиці Інститутській, що співвідноситься з численними записами в мережі Інтернет, на яких видно, як співробітники "Беркута" в уніформі з жовтими пов'язками стріляють з цього місця", - говориться у документі.

  Нагадаємо, ще в квітні 2014 р. міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявляв, що встановлені особи всіх силовиків, що брали участь у розстрілі активістів на Інститутській.

  Тоді ж Дмитро Садовник був спочатку посаджений під домашній арешт, а потім заарештований. Однак після початку розгляду його справи він був знову випущений під домашній арешт і 3 жовтня 2014 р. зник.

  Справа ще двох "беркутівців" з роти Садовника - Павла Аброськіна та Сергія Зінченка - знаходиться в суді.

  У звіті МСГ також говориться, що українські слідчі не знайшли достатніх доказів того, що активісти на Інститутській вулиці в Києві 20 лютого 2014 загинули від куль снайперів або від дій "третьої сили".

  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів