Президент Польщі ухвалив зміни до "антибандерівського" закону – в Україні чекають на "логічне продовження"

  28 Червня, 2018 15:11
  Схвалені зміни скасовують покарання тюремним строком за заяви про польську співучасть в нацистських злочинах.

  В середу, 27 червня, Сейм і Сенат Польщі проголосували за урядові зміни до закону про інститут національної пам'яті (ІНП). Того ж дня, перебуваючи з візитом в Латвії, закон підписав президент Анджей Дуда.

  Інформація про схвалення змін до закону розміщена на сайті польського президента.

  "Поправка скасовує положення про покарання тюремним строком за заяви про польську співучасть в нацистських злочинах під час Другої світової війни", – говориться у повідомленні.

  Коментуючи прийняття відповідних змін, голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович похвалив поляків за здатність бачити та виправляти свої помилки.

  "Очікуємо, що проявлених нині розуму та рішучості вистачить й на логічне продовження: виправити інші абсурдні положення закону про ІПН, які стосуються українського націоналізму. А Україна має продовжити докладати зусиль в цьому напрямку. Чим допоможе польським політикам дотримуватися принципів здорового глузду", – написав він на сторінці в Facebook.

  Нагадаємо, в ніч на 1 лютого Сенат Польщі слідом за Сеймом ухвалив закон, де йдеться про заборону пропаганди "бандерівської ідеології". Законом передбачається покарання за використання виразу "польські табори смерті".

  Теги : Польща Анджей Дуда Володимир В'ятрович антибандерівський закон
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів