Портнов виграв справу проти Ради ЄС за накладені на нього санкції

  26 Жовтня, 2015 17:09
  Портнов став першим екс-чиновником часів Януковича, який довів безпідставність введення проти нього санкцій.
  Фото з відкритих джерел

  Суд Європейського Союзу в Люксембурзі виніс рішення у справі "Портнов проти Ради ЄС" за позовом екс-заступника глави адміністрації президента України Андрія Портнова.

  Про це повідомили в прес-службі Суду ЄС, передає "Європейська правда".

  Так, суд визнав, що накладати санкції тільки за ознакою співпраці з колишнім режимом неприпустимо. Своїм рішенням суд підтримав позов Портнова та зняв накладені на нього санкції щодо арешту майна.

  Як встановив суд ЄС, єдиною причиною для накладення санкцій на Портнова став лист від ГПУ, у якому стверджувалось про нібито інформацію слідства, що Андрій Портнов серед інших екс-чиновників режиму Януковича причетний до розтрати великої кількості держкоштів та їх нелегальному виведенні за кордон.

  Однак, за інформацією суду, у цьому листі від Генпрокуратури України не було жодних інших деталей щодо приписуваних позивачу звинувачень. Тому суд вирішив, що це недостатня підстава для запровадження санкцій.

  Рішення суду не буде мати впливу на активи Портнова, адже вони фактично не були заморожені в жодній країні Європи. Окрім того, на цей момент Євросоюз самостійно зняв із нього санкції. Водночас, це судове рішення може бути застосоване як пілотне для рішення у справах інших українців, які оскаржують накладені на них санкції.

  Нагадаємо, Портнов оскаржує санкції проти себе ще з травня. І хоча в березні він був виключений із санкційного списку, це стало для нього "справою честі". 

  Теги : санкції Андрій Портнов суд ЄС
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів