Порошенко звільнив чотирьох суддів, серед них Кірєєв

  19 Сiчня, 2016 10:58
  Нарешті судова система позбавилась судді, який вів процес над Юлією Тимошенко.

  Президент України Петро Порошенко за поданням Вищої ради юстиції звільнив з посад чотирьох суддів, серед яких горезвісний суддя Печерського районного суду Києва Родіон Кірєєв.

  В указі (№10/2016), який підписано президентом 18 січня, йдеться, що Кірєєва звільнено "у зв’язку з порушенням присяги судді".

  Звільнили суддю після рішення Вищої ради юстиції, яка постановила, що суддя під час розгляду кримінальної справи за звинуваченням колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко безпідставно змінив запобіжний захід з підписки про невиїзд на тримання під вартою. Це у Вищій раді юстиції назвали свавіллям, яке призвело до порушення основоположного права людини на свободу та слугували підставою для винесення Європейським судом рішення проти України, що зашкодило авторитету судової влади та держави.

  "Вказане рішення викликало значний суспільний резонанс. До Вищої кваліфікаційної комісії суддів надійшло понад 800 скарг від громадян", - зазначає прес-служба президента.

  Також Порошенко звільнив суддю Червонозаводського районного суду Харкова Олену Васильєву, яка притягнула до адміністративної відповідальності учасників акцій протесту 19 лютого 2014 року у Харкові, коли майданівці Голубєв та Воронцов, що блокували ворота Академії внутрішніх військ, отримали по 15 діб адміністративного арешту кожен.

  З посади судді Оболонського райсуду Києва глава держави звільнив Віталія Літвінова. Цьому судді інкримінують необґрунтоване рішення щодо активіста Євромайдану Олександра Кравцова у січні 2014 року. Кравцову суддя неправомірно призначив утримання під вартою з 23 січня по 23 березня 2014 року. Також стосовно Литвинова за період березень-серпень 2014 року відкрито три дисциплінарні справи за зверненнями щодо його рішень відносно учасників масових акцій у період з 21 листопада 2013 року до 21 лютого 2014 року.

  Останнім, кого звільнили, став суддя Ленінського райсуду Луганська Олексій Золотарьов, який у лютому 2013 року прийняв чотири не правових рішення щодо права власності на трубопроводи, які знаходяться на землях Слов’яносербського, Сватівського та Білокуракинського районів Луганської області. Через його рішення були часткового демонтовані трубопроводи, внаслідок чого відбулося руйнування меліоративної системи. Загальна довжина трубопроводів, які вибули з державної власності та власності третіх осіб, за повідомленням прес-служби президента, складає 37,7 кілометра.

  Теги : Порошенко Вища Рада Юстиції печерський суд Кірєєв
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів