Порошенко зробить суддів максимально "недоторканними"

  26 Листопада, 2015 15:37
  Гарант хоче, щоб судді Конституційного суду мали необмежені права.

  Президент України Петро Порошенко пропонує Верховній Раді зробити суддів Конституційного суду максимально незалежними.

  Він вимагає позбавити президента, ВРУ і з'їзд суддів права звільняти суддів Конституційного суду. Про це свідчить законопроект № 3524 "Про внесення змін до Конституції України в частині правосуддя".

  Пропонується встановити, що суддя КС може бути звільнений тільки за рішенням КС не менш як 2/3 від його конституційного складу.

  Суддя КС не може бути притягнутий до відповідальності за голосування у зв'язку з прийняттям судом рішень та надання їм висновків, за винятком вчинення злочину або дисциплінарного проступку.

  Без згоди Конституційного суду суддя КС не може бути затриманий чи заарештований, за винятком затримання судді під час або відразу ж після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.

  Порошенко також пропонує позбавити парламент права давати згоду на арешт суддів. Так, згідно з документом, на арешт судді потрібна згода Вищої ради правосуддя - саме в цей орган глава держави пропонує перетворити Вищу раду юстиції.

  Крім того, Порошенко пропонує ВР позбавити президента права створювати суди. Так, законопроектом передбачена передача нардепам повноважень по створенню, ліквідації та реорганізації судів.

  Передбачено, що до впровадження нового адміністративно-територіального устрою відповідно до змін до Конституції щодо децентралізації влади, але не більше ніж до 31 грудня 2017 року, створення, реорганізацію та ліквідацію судів здійснює президент.

  Теги : Конституційний суд суддя
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів