Порошенко заявляє, що Україна перебуває на фінішній прямій щодо отримання автокефалії УПЦ

  17 Вересня, 2018 20:54
  За словами глави держави, зараз є віра в те, що отримання автокефалії точно стане можливим.

  Можна чітко говорити про те, що Україна вийшла на фінішну пряму щодо ухвалення рішення про єдину помісну православну церкву.

  Про це на зустрічі з екзархами з Константинополя, яку транслювали в ефірі на телеканалі ZIK, сказав президент України Петро Порошенко.

  "Приємно, що Господь почув наші молитві і варто зазначити, що за останні три роки ми спільно пройшли цей шлях. І в рамках цього шляху ми можемо сказати, що вийшли на фінішну пряму, що є надзвичайно приємною новиною", – зазначив він.

  Президент наголосив, що українці з нетерпінням чекають, щоби єдина помісна православна церква прийшла в Україну. Щоб вона була символом об’єднання країни і миру, а також віри і Української держави.

  "Надзвичайно важливо, щоб ми мали ще один великий державотворчий фундамент як помісна православна церква. Тому я хотів би подякувати вашому Високопреосвященству за великий особистий внесок, який ви зробили для того, аби ця подія наблизилася. Тому що зараз ми віримо, що вона точно стане можливою. Хоча я чітко розумію, що це нелегкий шлях і треба пройти випробування не лише Україні та багатостраждальному православному українському народу, а й Синоду Вселенського патріархату", – вважає гарант.

  За його словами, він дуже вражений єдністю, яку всі архієреї Вселенського патріархату продемонстрували під час обговорення питання об’єднання української церкви і ухвалення такого рішення.  Нагадаємо, раніше речник Київської патріархії архієпископ Євстратій заявив, що після томосу Київський патріархат висуватиме кандидатуру патріарха Філарета на посаду предстоятеля автокефальної Православної церкви в Україні.

  Теги : УПЦ Петро Порошенко автокефалія
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів