Порошенко заявив, що кожна країна повинна мати власну церкву

  5 Травня, 2018 22:39
  Глава держави сподівається, що константинопольський патріарх Варфоломій схвалить надання Україні права на власну автокефальну церкву.

  Президент Петро Порошенко заявив, що порушивши питання про надання Томосу про автокефалію православної церкви, Україна в першу чергу прагне відстояти право на власну, незалежну церкву.

  Про це він сказав у інтерв’ю німецькому виданню Focus, повідомляє прес-служба президента.

  "Ми не проти когось. Візьміть церкву – кожна країна повинна мати свою власну. Виявляється, лише Україна, Білорусь і Молдова не мають такого права. Перед початком війни з Росією внутрішні сутички всередині православної церкви може й були б прийнятними. Але внаслідок російської агресії – більше ні. Російська православна церква діє за дорученням Росії", – наголосив Порошенко.

  Він також висловив сподівання, що константинопольський патріарх Варфоломій схвалить надання Україні права на власну автокефальну церкву.

  "Українську церкву було утворено 1000 років тому у Константинополі. Ми просто повертаємось до витоків", – підкреслив президент.

  Він наголосив, що це має важливе значення для незалежності України, адже нарешті українці отримають право власноруч визначати церковну ієрархію і те, за якого патріарха молитися.

  "Ми ненавидимо стереотип, нібито ми – частина радянської чи російської імперії. Наше минуле у Європі. Ми намагаємось саме зараз повернутися до європейської родини. Це стосується не лише західної, а й центральної України. У 2013 році лише 35 % респондентів тут підтримували Європу, 16 % – ідею членства в НАТО. Зараз 70 % за ЄС, 56 % – за НАТО", – підкресли Порошенко.

  Нагадаємо, експерт-міжнародник Андрій Бузаров заявив, що заяви президента України Петра Порошенка щодо створення єдиної помісної української православної церкви є невдалим піар-ходом для нього
  Теги : Петро Порошенко церква автокефалія
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів